امروز : ۱۳۹۹/۰۱/۲۲
آخرین اخبار


چرا از مجموع 31 ریئس اداره دهلران، باید 19 نفر از آنها، غیر بومی باشند؟در شهرستان دهلران بغیر از بانک ها و نهاده های امنیتی، 31 اداره در حال خدمت رسانی به مردم، می باشند.

از مجموع 31 اداره، 19 اداره از آنها به وسیله روسای غیر بومی مدیریت می شوند،سهم شهرستان دره شهر از این تعداد 2 نفر و سهم شهرستان مهران 1 نفر ولی جای تامل بسیار اینجاست که سهم شهرستان آبدانان 16 نفر می باشد و این در حالیست که سهم جوانان تحصیل کرده شهرستان دهلران از ادارات منطقه، فقط 12 نفر می باشد.

اکنون زمان پرسیدن این پرسش فرا ر سیده، که کارمندان بومی شاغل در اداراتی، که بوسیله مدیران غیر بومی، اداره می شوند، تا کی باید سایه سنگین مدیران غیر بومی که هیچ عرقی به مردم و منطقه ندارد را بالای سر خود احساس کنند، هر چند حساسیت نسبت به مدیران ادارات، در دنیای امروزی دیگر جایگاهی ندارد و مردم از آنها بیشتر خدمت را مطالبه می کنند، ولی در شهرستان دهلران، شاهد حرکاتی هستیم که در دیگر شهرستانهای کشور و استان، کمتر نمونه آن اتفاق می افتد و ما احساس می کنیم در اینگونه انتصابات، نبوغ مدیریتی جوانان  تحصیل کرده شاغل در ادارات شهرستان به فراموشی سپرده شده و یا نادیده گرفته شده است و جای این سوالات خالیست: آیا مدیران غیر بومی که ریاست ادارات را بر  عهده دارند از لحاظ سطح سواد از نیروهای بومی که در همان ادارات مشغول به خدمت هستند، بالاتر می باشند  یا نه .

به نظر نگارنده جوانان تحصیل کرده دهلران نه فقط به لحاظ سطح تحصیلات بلکه از لحاظ .... ،یک سرو گردن از آنها هم بالاتر می باشند. و ما فکر می کنیم اینگونه حرکات فقط به خاطر خوش خدمتی و راضی نگه داشتن مردم یک منطقه می باشد ولی نمی دانیم در عوض آن، داریم با انجام اینگونه حرکات نارضایتی را در میان مردم یک منطقه دیگر بوجود می آوریم.

ما مطمئنیم در هیچکدام از شهرستانهای اطراف، به اندازه دهلران مدیران غیر بومی بکار گرفته نشده اند.

در پایان این یکی از وظایف مسئولین شهرستان می باشد که منبعد جلوی اینگونه انتصابات را بگیرند و نگذارند این کم توجهی ها که به نبوغ و استعداد مدیریتی جوانان تحصیل کرده دهلران می شود به بی توجهی تبدیل شود، چون در پی آن بی انگیزگی، دلسردیی همراه با بغض و کنیه بوجود خواهد آمد.

 برچسب‌ها: روسای ادرات, شهرستان دهلران

نظرات   

 
#3 موسا م 1395-07-11 18:06
فکر کنم شما اشتباه کردى. حداقل با خودتون رو راس باش.
ى حساب سر انگشتى کن به نا واقع بودن گفته هات خواهى پى برد
 
 
#2 وحید منصورپور 1394-11-29 11:06
گل گفتی آقای جاوید درود برتو
 
 
#1 دهلرانی 1394-09-25 08:21
احسنت بر شما
 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group