امروز : ۱۳۹۹/۰۱/۲۲
آخرین اخبار


چرا حق نوار مرزی برای فرهنگیان دهلران، موسیان و مهران اعمال نمی شود؟بی تردید نقش معلم در جامعه آموزش و پرورش بی بدیل می باشد، این نقش علاوه بر اینکه در دوران تحصیل دانش آموزان خودنمایی بیشتری دارد، بی گمان نمی توان براحتی از نقش مهم و تاثیر گذار آن در جامعه چشم پوشی کرد، چون آن نقش در دو مقوله حساس تربیت و آموزش نمود پیدا می کند، بدین خاطر است اگر شغل معلمی را حساس بدانیم، اشتباه نکرده ایم، پس هیچگاه نباید تاثیر نقش یک معلم را بی اهمیت جلوه بدهیم، بلکه همیشه و در همه جا بر اهمیت و حساس بودن آن باید صحه گذاشته و این را هم باید بدانیم، نقش یک معلم که در مناطق مرزی به عنوان مرزداران و وفاداران نظام مقدس جمهوری اسلامی که وفادارای خود را بارها به اثبات رسانده اند، مهمتر و حساس تر می باشد و ارزش و اهمیت کار آنها به مراتب از معلمین مناطق مرکزی که در حاشیه امنی قرار گرفته اند، بالاتر می باشد.

هدف از این مقدمه این بود که بیان شود، چرا فرهنگیان شهر دهلران، موسیان و مهران که در نقطه صفر مرزی در حال تربیت و آموزش نوجوان و جوانان این مرز و بوم هستند، از حق نوار مرزی که می توان از آن به عنوان یک حق مسلم یاد کرد، تاکنون بی بهره بوده اند؟ آیا نباید تفاوتی بین کسانی که در نقاط صفر مرزی در حال خدمت هستند با کسانی که در دیگر نقاط امن خدمت می کنند وجود داشته باشد؟ آیا احساس نمی کنیم که تفاوت قائل نشدن بین آنها، می تواند عامل موثر و مهمی در ایجاد بی انگیزگی و دلسردی در جامعه آموزش و پرورش شهر دهلران و موسیان باشد؟

البته شنیده ها حکایت از آن دارد که حق نوار مرزی برای فرهنگیان دهلران، موسیان و مهران  لحاظ شده است ولی بعلت پاره ای اختلافات درون سازمانی و نبود اعتبار  فعلا از صدور بخشنامه و اجرای احکام آن، ممانعت بعمل آمده، ولی باید بدانیم این دغدغه به مشغله همگانی فرهنگیان آن مناطق تبدیل شده است، و زمزمه هایی این چنینی در بین فرهنگیان شنیده می شود که تمام کاسه کوزه ها بر سر معلمین شکسته می شود و ....

در آخر امیدواریم ترتیبی اتخاذ شود که فرهنگیان آن مناطق در آینده ای نه چندان دور به این حق قانونی و مسلم خود دست یابند، تا فارغ از این دغدغه بزرگ، همچنان در خدمت نوجوانان و جوانان ایران اسلامی باشند.

 برچسب‌ها: فرهنگیان دهلران و موسیان, حق نوار مرزی

نظرات   

 
#1 نرو 1395-05-27 18:15
خدایا چنان کن سرانجام کا را که تو خشنود باشی و ما رستگار.باید برای آینده نوجوانان و جوانان کشورمان و برای دختران و پسرانمان آرزوی عاقبت بخیری بکنیم چون آموزش و پرورش بیشتر به حاشیه میپردازد تا به متن
 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group