امروز : ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
آخرین اخبار

جهت اطلاع

درباره ما

IMAGE

سه شنبه, 15 ارديبهشت 1394 -الان، این محضر خداست. آن وقت که قلم به دست می گیرید و می نویسید، بدانید که فکر شما، قلب شما، قلم شما، دست شما، زبان شما، همه در محضر خداست. (امام خمینی ره 1359/12/12) - من مردم عزیزمان را به «بی تفاوتی» و «نظارت نکردن» دعوت نمی کنم بلکه آنها رابه اهتمام در مسائل کشور فرا می خوانم و اصرار دارم که برخوردها چه از سوی مردم و چه از سوی مسئولان، تخریبی و یا همراه، با تحقیر و اهانت نباشد. (مقام معظم رهبری 1394/1/1 حرم مطهر رضوی)- رسانه را یکی از ابزارهای گسترش دانایی می دانیم، بدین خاطر سایت باور ما،که حاصل تلاش گروهی و جمعی است، آغازخویش را در فضای مجازی اعلام می دارد.                        مرام نامه سايت  "باور...

پایگاه تحلیلی خبری باورما

آیا علاج درد ریزگردها همانند گذشته به فراموشی سپرده شد؟بعد از یک هفته باریدن خاک که مردم را همگی خسته، نومید و در خانه، خانه نشین کرده بود، با لطف و عنایت خدا نزدیک به یک هفته در مناطق مستعد ریزگردها، بارش باران هم طبیعت را زنده نمود و هم، مردم را خشنود و امیدوار به آینده کرده است.

در طول آن یک هفته که بی وقفه با پدیده شوم ریز گردها روبرو بودیم تمامی مسئولان اعم از استانی و کشوری در زمینه علاج آن در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت بسیج شده بودند، هر چند همانطور که رئیس سازمان محیط زیست کشور البته به صورت تمسخر بیان داشتند که نمی شود این پدیده را با یک دکمه حل نمود ولی جا دارد اکنون که امید است با باریدن آن باران رحمت، تا مدتی حداقل از منشاء داخلی از ریزگردها خبری نباشد، مسئولان نباید همانند سال های گذشته خود را تا بارش خاک و ریز گردهای بعدی به خواب بزنند، آنها باید همانند آن هفته که برای حل معضل ريزگردها بسیج شده بودند همچنان بدنبال حل آن باشند، در اینجا نیاز به یادآوریست که بیان شود رئیس سازمان جنگل ها و مراتع کشور در دیداری که از استان ایلام داشتند، شهرستان دهلران را یکی از منشاهای تولید ریزگردها دانسته اند و رئیس منابع طبیعی شهرستان دهلران در گفتگویی که با خبرگزاری مهر داشته اند میزان اراضی بیابانی شهرستان را 1400 هکتار بیان کرده اند و گفته اند تاکنون هفت هزار هکتار از آن اراضی نهالکاری و جنگل کاری شده است و البته بیان داشته اند که امسال 1200 هکتار از زمین های شهرستان با اعتبار 5 میلیارد ریال از محل منابع ملی نهالکاری می شوند.

در پایان امیدواریم مسئولان ارشد استان از محل منابع ملی و استانی در جهت بیابان زدائی تلاش نمایند تا منبعد شهرستان دهلران به عنوان یکی از منشاء های تولید کننده ریز گردها نباشد. 

برچسب‌ها: شهرستان دهلران, منشاء ریزگردها, علاج مسئولان

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group