امروز : ۱۳۹۹/۰۱/۲۲
آخرین اخبار

جهت اطلاع

درباره ما

IMAGE

سه شنبه, 15 ارديبهشت 1394 -الان، این محضر خداست. آن وقت که قلم به دست می گیرید و می نویسید، بدانید که فکر شما، قلب شما، قلم شما، دست شما، زبان شما، همه در محضر خداست. (امام خمینی ره 1359/12/12) - من مردم عزیزمان را به «بی تفاوتی» و «نظارت نکردن» دعوت نمی کنم بلکه آنها رابه اهتمام در مسائل کشور فرا می خوانم و اصرار دارم که برخوردها چه از سوی مردم و چه از سوی مسئولان، تخریبی و یا همراه، با تحقیر و اهانت نباشد. (مقام معظم رهبری 1394/1/1 حرم مطهر رضوی)- رسانه را یکی از ابزارهای گسترش دانایی می دانیم، بدین خاطر سایت باور ما،که حاصل تلاش گروهی و جمعی است، آغازخویش را در فضای مجازی اعلام می دارد.                        مرام نامه سايت  "باور...

پایگاه تحلیلی خبری باورما

کلیه مدارس تهران شنبه و یکشنبه تعطیل شد

 

 طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، امروز جمعه ۲۹ آذر ماه در بیشتر مناطق پایتخت، کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. در همین حال و با توجه به پایداری شرایط آلودگی در روز شنبه و یکشنبه مدارس تهران فردا و پس فردا تعطیل شد.
 
به گزارش مهر، در پی افزایش آلودگی هوا و پیش بینی ماندگاری این وضعیت در هوای تهران در هفته پیش رو، معاون عمرانی استانداری تهران، از تعطیلی کلیه مدارس شهر تهران و جنوب شرق استان تهران در روزهای شنبه و یکشنبه (فردا و پس فردا) و همچنین اجرای طرح زوج و فرد از در منزل خبر داد.

محمد تقی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری جلسه کمیته اضطرار آلودگی تهران گفت: براساس پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر پایداری وضعیت جوی طی روزهای آینده و افزایش غلظت آلاینده‌ها و شاخص کیفیت هوا، تمامی مدارس شهر تهران و جنوب شرق استان تهران شامل ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت و ری در کلیه مقاطع در دو نوبت صبح و عصر برای روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل خواهد بود.

وی گفت: همچنین در این دو روز طرح زوج و فرد از در منزل اجرا خواهد شد.

معاون استاندار تهران در ادامه به ممنوعیت تردد کامیون‌ها طی روزهای شنبه و یکشنبه در تهران اشاره کرد و افزود: علاوه بر ممنوعیت تردد کامیون‌ها فعالیت‌های عمرانی و معادن شن و ماسه تعطیل خواهد بود. همچنین کلیه فعالیت‌های ورزشی در فضاهای باز تا اطلاع ثانونی ممنوع خواهد بود.

تقی‌زاده همچنین اعلام کرد که کلیه امتحانات آموزش و پرورش در شهرستان‌های استان تهران در هفته پیش رو، به هفته آینده موکول خواهد شد.

تقی‌زاده از همه شهروندان و بویژه گروه‌های حساس درخواست کرد که از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند.

پیش از این شرکت کنترل کیفیت هوا اعلام کرده بود که امروز جمعه ۲۹ آذر ماه در بیشتر مناطق پایتخت، کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در صبحگاه جمعه ۲۹ آذر ۹۸ علی‌رغم کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که عمدتاً ناشی از پایداری نسبی جو، عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها از شب گذشته است.

همچنین آسمان صاف و برقراری وارونگی دما در ساعات بعدازظهر، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را محدود کرده و در برخی مناطق کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی خواهد ماند. در شامگاه جمعه نیز پیش‌بینی می‌شود با افزایش حجم ترافیک، بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار گیرد. با این‌ حال در ساعات پایانی جمعه با افزایش نسبی سرعت باد تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، صبح روز شنبه ۳۰ آذر ۹۸ نیز با آغاز تردد خودروها در اولین روز هفته، شاهد افزایش غلظت آلاینده‌ها در بیشتر مناطق پایتخت خواهیم بود؛ هرچند باوجود شرایط مساعد جوی در ابتدای روز، نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار است. عدم وزش باد مؤثر در طی روز نیز سبب می‌شود پراکندگی آلاینده‌ها محدود شده و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی بماند. در عین حال در اواخر وقت شنبه با تداوم پایداری جوی، تجمع ذرات معلق ناشی از تردد خودروها و به‌تبع آن برقراری وضعیت ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس دور از انتظار نخواهد بود.

هفته‌ای با آلودگی هوا در انتظار تهران، کرج و اراک

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: تا روز سه‌شنبه جوی ارام بر کل کشور حاکم است و شاهد انباشت آلاینده‌ها در اکثر شهر‌های بزرگ خواهیم بود.

به گزارش ایلنا، امیر سرکرده گفت: از امروز تا روز سه شنبه در اکثرا مناطق کشور جوی آرام را خواهیم داشت و در شهر‌های پرجمعیت و صنعتی نظیر تهران، کرج و اراک شاهد انباشت آلاینده‌ها خواهیم بود.

وی ادامه داد: از روز چهارشنبه موج جدیدی همراه با برف و باران از شمال‌غرب وارد کشور می‌شود و به تدریج به دامنه‌های جنوبی البرز و زاگرس مرکزی می‌رسد.

کارشناس هواشناسی تصریح کرد: در آخر هفته در اکثر مناطق کشور شاهد بارش خواهیم بود.

وی افزود: کوهرنگ با ۲۱ درجه زیر صفر امروز سردترین شهر کشور بود و هوای تهران نیز امروز در گرمترین ساعات خود به بیش از ۱۳ درجه نمی‌رسد.

چه خودرو‌هایی شنبه و یکشنبه می‌توانند در تهران تردد داشته باشند؟

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: شنبه و یکشنبه تنها خودرو‌هایی در سطح شهر مجاز به تردد خواهند بود، که از سهمیه ۲۰ روز رایگان آن‌ها برای هر فصل باقی مانده باشد.

به گزارش تسنیم، سردار محمدرضا مهماندار درباره نحوه اجازه تردد خودرو‌ها برای روز شنبه و یکشنبه در پایتخت، اظهار کرد: بر اساس مصوبه کارگروه اضطرار کاهش آلودگی هوا درباره مسائل ترافیکی، امشب و فردا تردد کامیون‌ها در پایتخت به صورت ۲۴ ساعته ممنوع است و کامیون‌ها اجازه تردد را در سطح پایتخت نخواهند داشت.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: این ممنوعیت تردد برای کامیون‌ها طی امشب و فردا اجرا می‌شود و برای تردد کامیون‌ها در روز یکشنبه مجدداً تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی تصریح کرد: برای روز شنبه و یکشنبه (سی آذر و یکم دی)، با توجه به عدم وجود طرح زوج و فرد، تردد انواع وسایل‌نقلیه غیر از وسایل‌نقلیه عمومی از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۸ بعدازظهر صرفاً برای افرادی مجاز خواهد بود که از سهمیه ۲۰ روز رایگان آن‌ها برای هر فصل باقی مانده باشد.

این مقام پلیس راهور خاطرنشان کرد: در واقع طرح کاهش آلودگی هوا (حلقه دوم ترافیک)، به مقابل در منازل و تمام سطح شهر گسترش پیدا می‌کند و تنها اجازه تردد به افرادی که داده می‌شود که از سهمیه رایگان ۲۰ روز تردد آن‌ها برای هر فصل باقی مانده باشد و امکان تردد با پرداخت عوارض وجود نخواهد داشت.

اظهارات رییس پلیس راهور تهران درباره تردد در روز‌های شنبه و یکشنبه براساس میزان سهمیه ۲۰ روز باقی‌مانده در حالی‌ست که روز یکشنبه اول دی، اولین روز از فصل زمستان است و طبیعتا تمام خودرو‌ها طبق قانون این امکان را دارند که وارد محدوده شوند.

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group