امروز : ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
آخرین اخبار

تبلیغات


جسم نحيف هنر و ورزش دهلران نيازمند حمايت است

شهرستان دهلران از ديرباز در رشته هاي مختلف ورزشي و هنري از سرآمدان استان ايلام است. تا جايي كه به ياد داريم فرزندان اين ديار هميشه بر سكوهاي قهرماني يا نائب قهرماني و در بسياري از رشته ها در كشور در ميان ديگر شهرستان ها خوش درخشيده اند.
در هفته اي كه گذشت دو رويداد فرح بخش و نشاط انگيز تئاتر خياباني و فوتبال در دهلران برگزار شد.
اهالي هنر تئاتر بعد از تلاش و اثبات لياقت در جشنواره هاي منطقه اي، كشوري و بين المللي بالاخره اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ايلام مجاب به برگزاري نخستين جشنواره منطقه اي تئاتر خياباني شرهاني با حضور گروه هايي از استان هاي مختلف شد و همچنين مربيان و زحمتكشان ورزش فوتبال با پرورش نوجوانان و جوانان ارزنده اي در آن رشته با رايزني مسئولان ميزباني گروه هشت فوتبال اميدهاي كشور به دهلران و تيم مرزنشينان واگذار شد.
هر چند برگزاري اينگونه جشنواره ها و مسابقات با اهميت و درخور توجه و قابل تقدير است ولي نبايد فراموش شود كه درد مشترك اهالي هنر و ورزش دهلران بيكاري و نبود اسپانسر است.
بيكار بودن اهالي تئاتر و نبود اسپانسر براي تيم هاي ورزشي شهرستان دهلران چون زخمي چركين دير زماني ست عفونت كرده و روزانه عذابش بر جسم نحيف آنها سنگيني مي كند.
فراموش نكرده ايم تيم هاي ورزشي خصوصا فوتبال از گذشته همه ساله به عنوان نماينده استان در مسابقات كشوري حضور داشته اند ولي چند سالي ست به علت نبود اسپانسر يا از مسابقات كنار مي كشند و يا به سختي و از جيب خود براي حضور در مسابقات هزينه مي كنند براي نمونه مي شود به كنارگيري تيم فجر كه چند ماه پيش از مسابقات ليگ سه كشوري كنار كشيد، يا تيم نوجوانان فوتسال شرهاني كه هر ساله با شايستگي به عنوان قهرماني يا نائب قهرماني كشور دست مي يابد و يا همين تيم اميد مرزنشينان كه با هزينه شخصي تا امروز دوام يافته است.
تا چه زماني مربيان آن تيم ها كه جوانان بيشماري به فوتبال كشور معرفي كرده اند بايد از جيب خود هزينه نمايند در حالي كه از بيكاري رنج مي برند؟
آيا قبول داريم كه بسياري از نوجوانان و جوانان در اين دنياي پر تلاطم به وسيله ورزش و هنر از بسياري خطرات مصون مانده اند؟
آيا زمان آن فرا نرسيد است كه مسئولان براي جذب اسپانسر براي تيم هاي ورزشي و بكارگيري هنرمندان در شركت هاي فعال منطقه تلاش نمايند؟
در روزهاي آينده كه قرار است وزير نفت به استان ايلام سفر نمايند، به زعم ما بهترين فرصت است كه مسئولان شهرستان، استان و نماينده مردم در مجلس در زمينه استفاده از ظرفيت نفت و گاز منطقه در بكارگيري اهالي هنر و ورزش در شركت هاي نفت و حمايت مالي با عنوان اسپانسر تيم هاي ورزشي به صورت ويژه به ايشان آن مهم را يادآوري نمايند.

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group