امروز : ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
آخرین اخبار

تبلیغات


دهلران در سالي كه گذشت

سال 1395 با تمام فراز و فرودهایش را پشت سر نهادیم. در آن سال برای مردم شهرستان دهلران هم اتفاق خوشایند وجود داشت هم اتفاق ناخوشایند. 
از اتفاقات خوشایند که در روزهای پایانی آن سال رخ داد، می شود به تصویب وام ارزی پروژه NGL3100 با اعتباری بالغ بر 500 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی که با تزریق آن، کار ساخت آن واحد بعد از وقفه ای ده سال آغاز خواهد شد. خوشحالی مضاعف آنجاست که احداث پالایشگاه گاز NGL3100 ضمانتی برای اجرایی شدن پتروشیمی دهلران است که با سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی وزارت نفت به عنوان سرمایه گذار در آینده نزدیک کلنگ زنی خواهد شد.
در زمینه اتفاق خوشایند سال 1395 جا دارد که از تمامی کسانی که برای آن مهم قدمی بر داشته اند تشکر نمود که توانسته اند در این برهه از زمان که دولت با تنگناهای مالی روبروست اعتبار لازم را اخذ و تصویب نمایند.
اما اتفاق ناخوشایندی که مردم شهرستان دهلران را آزرده خاطر و دل چرکین نمود در ایام اربعین، که استان ایلام با خیل عظیم زائرین عتبات عالیات روبرو بود اتفاق افتاد که متاسفانه صدا و سیمای مرکز ایلام و مسئولان استان تنگ نظری نشان داده و مسیر هموار مهران دهلران اندیمشک را بر زبان نیاورده و در اخبار و گزارشات، جاده کوهستانی ایلام ملکشاهی مهران را به عنوان مسیر دوم رسیدن به عتبات اعلام داشتند.
در زمینه اتفاق ناخوشایند سال 1395 باید گفت که مسئولان استان باید تمام شهرستان های استان را یکنواخت دیده و رشد و توسعه آنها را در راستای توسعه استان بدانند، هر چند نگاه به ظرفیت های توسعه ای هر شهرستان را در تخصیص اعتبار در نظر داشته باشند.
همانطور که سال 1395 را با خوشی ها و ناخوشی ها بی شمارش پشت سر نهادیم امید داریم سال 1396 سالی پر بار با همت عالی مسئولان در جهت تبدیل ظرفیت های بالقوه به بالفعل برای رشد و توسعه شهرستان دهلران باشد که با آن کار در راستای شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گام بر داشته ایم.

نظرات   

 
#1 گراهام بل... 1396-01-05 16:50
امیدوارم امسال سالی پر از شادی و برکت برای دهلران آب برده باشد ،مخصوصا برای جوانان دلسوز و بیکار دهلران.
 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group