امروز : ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
آخرین اخبار

تبلیغات


اين ره كه تو ميروي به تركستان است

حسن جاوید_ این روزها که مصادف با شادی ایام عید باستانی نوروز است، با نشر خبری در فضای مجازی کام مردم دهلران تلخ شد.

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام برای معرفی مسیرهای رسیدن به عتبات عالیات به مهران نقشه ای تعبیه نموده، جا دارد در ابتدای مطلب آن مسیرها آورده شود: 1_ ایوان، چوار، ایلام، صالح آباد و مهران
2_ سرابله، ایلام، ملکشاهی و ایلام
نکته قابل تامل، فراموش یا نادیده گرفتن مسیر هموار و یک دست اندیمشک، دهلران و مهران است که در آن نقشه وجود ندارد.
هر چند اکثر مردم با دیدن و شنیدن آن خبر در ابتدا شوکه، ولی هر چه زمان می گذشت از غرض ورزی، نادیده گرفتن و لجاجت ایلامیان با شهرستان دهلران به قصد حذف نام دهلران سخن بیشتر شنیده می شد.
محتوی سخن مردم بر این بود که گویی هم و غم مسئولان و متولیان گردشگری استان در جذب گردشگر فقط ایلام و ملکشاهی و حوزه شمال استان است و به گونه ای در تلاش هستند که به زعم خود می شود مسیر اندیمشک، دهلران و مهران را در رسیدن به عتبات از نقشه ایران حذف کرد در حالی که می دانند این ره که آنها می روند به ترکستان است.
باید پذیرفت اینگونه اشتباهات_که امید داریم سهوی و نه عمدی باشد_موجبات نگرانی مردم را فراهم آورده، بر مسئولان و متولیان امر وظیفه است که بدون هرگونه جانبداری در مسئولیت خود گام بر دارند.
امیدواریم مسئولان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام در جهت اصلاح آن نقشه برای روزهای باقی مانده از تعطیلات نوروزی در رفع نگرانی مردم گامی عملی بر دارند.

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group