امروز : ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
آخرین اخبار

تبلیغات


اولين مكان آموزشي شهرستان دهلران نيازمند توجه جدي است

به همان اندازه که تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش دارای اهمیت است، مکان های آموزشی از درجه اهمیت بالاتری برخوردارند.
امروزه اماکن تاریخی و زیارتی، محل هایی برای جذب گردشگر و منبع درآمد برای کشورها محسوب می گردند.
از مکان های آموزشی که از آن با عنوان اولین مدرسه شهرستان دهلران نام برده می شود و بزرگان و مصلحانی چون شاحسین باقری، شاحسین ولی زاده و دیگرانی که عموما از این دنیا رجعت کرده اند در آن درس خوانده اند و قدمت آن به 84 سال پیش، که در سال 1312 توسط سیدمحمود بنای کرمانشاهی در منطقه نصریان( جنب پاسگاه ) احداث شد و هنوز قامتش چشم هر رهگذری را به خود خیره می کند و ناخودآگاه سوالی که پرسیده می شود از آن مکان مخروبه چند سال می گذرد و متعلق به چی و کی بوده است. دریغ که ما قدر اماکن تاریخی را نمی دانیم!
چرا تابلویی با عنوان اولین مدرسه شهرستان دهلران با سال احداث و اسامی دانش آموزان و معلمین و بنای آن، جهت راهنمایی مسافران و رهگذران در کنار آن مکان نصب نمی شود؟
ای کاش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام نسبت به احداث سایه بان و حصارکشی اطراف آن مکان اهتمام ویژه داشته باشد.


اما نکته مهمی که باید به آن اشاره شود جای خالی نام اولین مدرسه شهرستان دهلران در نقشه گردشگری استان ایلام است که امسال برای راهنمایی مسافرین نوروزی تهیه شده بود.
تاریخ متعلق به همه ماست که با نگاه به آن، خاطرات گذشته زنده و موجب عبرت، تحرک و اهمیت به تاریخ خواهد بود.
امید که این مطلب موجبات اقدام عملی مسئولان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام برای حفاظت و حراست بیشتر از آن مکان را به دنبال داشته باشد.

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group