امروز : ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
آخرین اخبار

تبلیغات


بالاخره كدام مرز: چيلات يا چنگوله؟

امروز با فاصله چند ساعت دو خبر مخابره شد. 
_بررسی آخرین وضعیت مرز شهابی عراق و چنگوله ایران در فرمانداری مهران برگزار شد.
_مراحل ایجاد بازارچه مرزی چیلات دهلران نهایی شده است.
مدت زمانی ست در مورد ایجاد گذرگاه و بازارچه های مرزی در استان ایلام بحث و جلسات گرفته می شود و هر روز سخن از ایجاد یک بازارچه به میان می آید.
هلاله شمالی_چنگوله_چیلات_چم سری_بیات
گویی تنها استان ایلام دارای مرز مشترک با یک کشور خارجی ست!
گویی ایران قصد دارد در شهرهای ایلام، مهران و دهلران که هم مرز با شهرهای عراق هستند در هر کدام دو تا سه مرز، بازارچه و گذرگاه بطور همزمان ایجاد نماید!
اینگونه که پیش می رود برنامه ریزی های ما به آن ضرب المثل" با یک دست نمی شود دو تا هندوانه برداشت " بسیار نزدیک شده است.
امروز کاظم زاده نماینده مردم حوزه جنوب در مجلس در جلسه شورای اداری شهرستان دهلران در فراز پایانی سخنانش مراحل ایجاد بازارچه مرزی چیلات دهلران را نهایی شده اعلام می کنند و نوید بهره مندی مردم شهرستان دهلران از بازارچه مرزی چیلات را می دهند و دیروز مروارید استاندار ایلام برای بررسی آخرین وضعیت مرز شهابی عراق و چنگوله ایران با استاندار واسط در فرمانداری مهران تشکیل جلسه می دهد. و می گویند راه اندازی مرز چنگوله در بحث تجارت و حتی تردد زائران در ایام اربعین می تواند کمک کار خوبی برای مرز مهران باشد.
در این بین مردم چند سالی ست سردرگم‌شده اند، آخر کدام مرز و بازارچه ایجاد خواهد شد؟ اول چیلات بعد چنگوله یا بالعکس؟ یا هیچکدام؟ یا هر دو مرز و بازارچه همزمان با هم بازگشایی خواهند شد؟
کاش مسئولی پیدا شود و جوابی برای سوالات طرح شده ک سوال مردم هستند داشته باشد؟ تا یک بار برای همیشه مردم تکلیف خود را بدانند.

نظرات   

 
#5 میرحسنی 1396-08-20 20:32
مردم کوته فکر دهلران حقشونه هر بلایی سرشون بیاد بین خودشون دعوای کرد و لر دارن با آبدانان مشکل دارن با دره شهر مشکل دارن با ایلام و مهران مشکل دارن با عالم و آدم مشکل دارن
مردم دهلران باید روی فهم و شعور سیاسی خودشون کار کنن من سالهاست از این شهر نکبت با مردمانی عقب مانده رفتم و بمیرمم به دهلران برنمیگردم
 
 
#4 رضا 1396-06-06 10:28
هر سال میگن سال آینده مرد باز میشه همش هم دروغ ...
 
 
#3 داراب 1396-04-07 04:43
استاندار به ما قول چیلات داد ولی برای چنگوله رایزنی میکنه ،استاندار ...
 
 
#2 من 1396-04-05 04:49
خوشحالم از دهلران رفتم.مردمی که اینقدر افکارشون درانتخاب نماینده پایینه لیاقتشون همون فقره
 
 
#1 صادق رستمی 1396-03-31 08:50
ای کاش زمانی که وزیر کشور به دهلران امد اقای کاظم زاده بعنوان وکل مردم نز ایشان را همراهی میکرد ویا با گرفتن وقت ملاقات با ایشان این مسأله را با جدیت پیگیری میکرد که حداقل بازگشایی این مرز میتواند رونق خوبی به فضای اقتصادی شهر دهلران و روستاهای اقماری اطراف ان میزند و تا حدودی زمینه اشتغال چندین نفر را فراهم اورد ولی افسوس..........
 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group