امروز : ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
آخرین اخبار

تبلیغات


سهمیه بندی استخدام اخیر بر اساس چه معیاری تعیین شد؟

جوانان تحصل کرده بیکار به امید استخدام در دوایر دولتی از مدت ها پیش، در انتظار دفترچه و زمان ثبت نام بودند، انتظارها به سر آمد. اما بسیاری با دیدن سهم استان ها از ظرفیت پذیرش، بهت زده و حیران شدند. شاید بیشترین بهت و حیرانی، سهم جوانان و مردم استان ایلام است.
از جمع 11000 نفر، 14 نفر آزاد، 22 نفر ایثارگر جمعا 36 نفر به استان ایلام اختصاص یافته است!
در این مقال نه سخنان آن امام جمعه محترم که گویی به جای انتظار برای استخدام و شروع ثبت نام، فقط انتظار فرصتی برای حمله به دولت و دولتمردان در استان و کشور را می کشد و نه آن مطلبی که استان ایلام را قهرمان، شهیدپرور، استان اول جبهه ها، استان اول انتخابات و استان اول زاهپیمایی ها که اینگونه برداشت می شود فقط ایلام و ایلامیان در انتخابات، جبهه و .... شرکت کرده اند را تایید نمی کنیم. چون احساس می شود نه از روی دلسوزی بل مترصد گرفتن بهانه ای برای کوبیدن دولت و دولتمردان هستند، باید پذیرفت که استان ایلام مانند دیگر استان ها هم جوان بیکار دارد و هم در خط اول جنگ، انتخابات و راهپیمایی ها و... بوده اند هر چند باید اذعان کرد دل هر خواننده و ببینده ای با دیدن آن سهم برای جوانان تحصیل کرده بیکار استان ایلام آزرده خواهد شد ولی وقتی از معیار و نحوه سهمیه بندی بین استان های کشور_بر اساس جمعیت استان یا جمعیت تحصیل کردهای بیکار استان و..._ اطلاعی دقیق نداریم لزومی به حمله یک طرفه به دولت و دولتمردان در استان و کشور نمی بینیم.
اما دولتمردان دولت دکتر روحانی کاش در آن سهم بندی، استان های برخوردار و غیربرخوردار را در نظر می گرفتند یا استان هایی که دارای کارخانه و شرکت های دولتی و خصوصی نیستند از استان هایی که از نعمت کارخانه و شرکت های دولتی و خصوصی برخوردارند بیشتر و به صورت ویژه در نظر می گرفتند.
به اعتقاد بسیاری اگر اینگونه تدبیر می شد قاعدتا استان هایی نظیر ایلام که فاقد دو مولفه فوق می باشند می بایست سهم بیشتری به آنها اختصاص می یافت.
 امید می رود دولت محترم در آن زمینه راهکاری بیندیشد و برای خیل عظیم جوانان تحصیل کرده بیکار مناطقی همانند استان ایلام تدابیر عالمانه ای اندیشه کند تا بارقه امید بیش از پیش در درون آنها روشن گردد

نظرات   

 
#3 انصاری 1396-04-06 23:30
با عرض سلام و خسته نباشید ,سهمیه آزاد استخدامی آموزش و پرورش حداقل سی و چهار نفر برای استان ایلام میباشد که متاسفانه مسولین آموزش و پرورش استان ایلام آقایان ... و ... و ... باید پاسخگو باشند که چرا فقط دو نفر سهمیه داوطلبان آزاد اختصاص داره اند که ان دو نفر هم شاید سهمیه پنج درصد ایثارگران باشد,چرا نماینده حوزه آقای کاظم زاده علیرغم پیامهای مکرر و تماسهای بی پاسخ رسیدگی نفرمایید ,متاسفانه هرسال فقط در استان ایلام شاهد تضییع حقوق داوطلب رشته علوم تربیتی و سایر رشته ها جهت استخدامی آموزش و پرورش هستیم
 
 
#2 سورنا 1396-04-05 06:11
امیدوارم ک در این زمینه تدبیری شود چراکه جوانان تحصیل کرده در ایلام زیاد است.و به داد مناطق محرون علی الخصوص دهلران برسند .چونکه همیشه حق ان خورده شده است.
 
 
#1 طاهر جابری 1396-04-04 19:29
سلام. آقای جاوید باتوجه به اینکه طبق متن دفترچه استخدامی سهمیه ایثارگران 25درصد میباشد در تمام استانها ظرفیت استخدام آزاد یه برابر ایثارگری می باشد متاسفانه فقط در استان ایلام این قانون رعایت نشده ,بت نگاهی به به دفترچه چهارمین استخدام فراگیر مشاهده می فرمایید یازده نفر در انتهای دفترچه سهمیه ایثارگران آموزش و پرورش در استان ایلام میباشد (سهمیه 25درص) وچون 25 ضرب در چهار میشود صد پس یازده را باید صرب در چهار شود میشود 44بنابراین طاحنه عدد یازده ودو نفر سهمیه آزاد آموزش وپر روش به عدد سیزده میرسیم در حالیکه باید چهل و چهار نفر باشد سوال اینجاست مسوولان آموزش و پرورش استان ایلام یی و یک نفر سهمیه داوطلبان آزاد را به چه کسانی اختصاص داده‌اند????? این موضوع هرسال تکرار میشود قط هم در استان ایلام,لطفا به تعداد سهمیه ایثارگران و ضریب چهار ان در سهمیه آزاد در سایر استانها نگاه کنید,متاسفانه در زمان انتخاب رشته ستل گذشته کنکور متوجه شدم آموزش و پرورش استان ایلام بالی صدنفر دیپلم کارمند خود رامجاز به انتخاب رشته ویژه پرسنل آموزش و پرورش برای ادامه تحصیل نمود که امسال هم شاید این اتفاق بیفتد,
 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group