امروز : ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
آخرین اخبار

تبلیغات


سكوت مسئولان نسبت به گرماي دهلران و مهران!

این روزها گرمای طاقت فرسا تاب تحمل را از مردم ربوده است. هوا به گونه ای ست که حتی سخت جان ترین حیوانات هم تحمل آن را ندارند.
تا چند روز پیش نقدی که مردم از مسئولان داشتند این بود که چرا اسمی از شهرستان های گرمسیر استان ایلام با گرمای زجرآور بیش از ۵۰ درجه ( دهلران و مهران ) در صدا و سیما ملی برده نمی شود، گمانه ها و فرضیات گوناگونی به ذهن ها متبادر می شد ولی امروز به گواه گویندگان خبر صدا و سیما، آن شهرستان ها جز گرمترین شهرهای ایران هستند. چرا مسئولان و وزرا به نوبت به شهرهای خوزستان و اهواز سفر می کنند و یا در رسانه ملی فقط از گرمای آن شهرها سخن می گویند ولی دریغ از بردن نامی از شهرهای گرم استان ایلام!
چرا اینگونه تبعیض ها وجود دارد!؟ مقصر این کم توجهی ها کیست؟ آیا گرمای شدید حاکم بر این مناطق به علاوه ریزگردهای طاقت فرسا، که موجبات مهاجرت سرمایه های انسانی این شهرستان ها را فراهم آورده است را نباید کسی به گوش مسئولان برساند!؟ آیا برای این منظور نباید هزینه های زندگی در این شهرستان ها را کاهش داد!؟
چندی پیش محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان یک خوزستانی می گوید وقتی خبر گرم شدن بی سابقه هوای خوزستان را شنیدم به اهواز و دیگر شهرهای خوزستان رفتم تا ببینم برای حل مشکلات مردم چه می توان کرد. از پایین آمدن هزینه های زندگی، مجانی کردن هزینه آب و برق و دیگر امتیازات می گویند. آیا کسی هست به دهلران و مهران سفر کند!؟ تا گرمای وحشتناک این مناطق را از نزدیک لمس نماید؟ تا قبض های سرسام آور برق این مناطق را ببیند؟ تا امتیازاتی که قرار است به خوزستانی ها اختصاص یابد به آن شهرستان ها هم اختصاص دهند؟ ولی به واقعیت هنوز و تاکنون کسی پیدا نشده است که به دهلران و مهران سفر کند! چه رسد به اختصاص امتیازی!
مسئولان باید بدانند اگر خوزستان به قول محسن رضایی به خاطر گرمای سوزان و ریزگردهای طاقت فرسا تشنه امید است، مردم دهلران و مهران به امید و تدبیر دولتمردان تشنه تر است. پس ما را هم دریابید.

نظرات   

 
#1 هوشی 1396-04-20 17:11
بزرگان دهلران که تو پایتخت هم جا دارند ۴ سال یکباز برای هم زدن اوضاع شهر فقط میان
پس الان کجا هستند
 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group