امروز : ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
آخرین اخبار

تبلیغات


لطفا خواسته مردم دهلران را عملي كنيد؟

حسن جاوید_سامانه گرمسیری سال ها قبل با دستور و عنایت رهبر انقلاب و توجه رئیس جمهور برای انتقال آب رودخانه سیروان استان کردستان با اعتبارات صندوق توسعه ملی، توسط قرارگاه خاتم الانبیاء در حال اجراست‌.
طرحی که قرار است ۵۵ درصد اراضی استان کرمانشاه و ۴۵ درصد اراضی استان ایلام برای کشاورزی از آن طریق مورد بهره برداری قرار گیرد.
طرح سامانه گرمسیری، طرحی‌ست که از آن به عنوان بزرگترین طرح عمرانی کشور نام می برند، یا اینکه گفته می شود طرح گرمسیری چهره غرب کشور را تغییر می دهد. این تعابیر نشان از توجه و عنایات مسئولان ارشد نظام به جای جای کشور ایران است.
گزاف نیست گفته شود انجام آن طرح بزرگترین خدمت به مردم می باشد.
اما هدف از نگارش این مقدمه رسیدن به اصل موضوع مطلب است. شهرستان دهلران علاوه بر داشتن ظرفیت و استعدادهای بالقوه و بالفعل در حوزه نفت و گاز، اکثر مردم راه ارتزاق ‌شان وابسته به کشاورزی‌ست که خوشبختانه طرح گرمسیری در حال حاضر به دهلران رسیده و در آینده ای نه چندان دور از آن استفاده خواهد شد. اما بر زبان آوردن کلمه تاسف در اینجا شایسته نیست. ولی چه باید کرد؟ سامانه عظیم گرمسیری که باعث تغییر چهره غرب کشور خواهد شد، اما در قسمتی از دشت پهناور دهلران که نزدیک به بیش از دو هزار هکتار زمین مرغوب و مستعد برای کشاورزی‌ست_شوراب تا فرودگاه_ از آن نعمت محروم خواهد بود!! صاحبان آن اراضی از مرزداران با غیرت، شجاع و نترس که سال هاست مرزداری را به نحو احسن و اکمل انجام داده اند و بی ادعا در منطقه ای گرمسیری در نوار صفر مرزی با جان و دل حافظ تمامیت ارضی و امنیت ایران و ایرانی بوده اند اما امروز که شاهد رسیدن آن طرح به دهلران هستند، می بینند قرار نیست محرومیت از چهره یشان که تاکنون از راه کشاورزی امرار معاش کرده اند، زدوده شود!!
از مسئولان استدعا می شود به مسائل اجتماعی، اقتصادی، جامعه شناختی، تبعات اجتماعی و حساسیت های موجود توجه و دقت لازم را عنایت داشته تا موجبات دلسردی، سرخوردگی و آزرده خاطری آن مرزداران دلیر و شجاع که آوازه نام آنها بارها طنین انداز بوده نشوند.
در پایان از نمایندگان استان در مجلس، استاندار و معاونینش، فرماندار و امام جمعه شهرستان و اصحاب قلم و رسانه و هر کسی که می تواند در این راه صدای مردم را به رهبر انقلاب و ریاست جمهوری برساند ورود کرده و نامی نیک از خود به جای گذاشته. امید داریم در آینده ای نه چندان دور شاهد انجام آن مهم باشیم تا سبب خوشحالی مردم بیش از پیش فراهم گردد.

نظرات   

 
#3 پ.ب 1396-04-30 19:35
انشاالله که نمایندگان در این زمینه به مردم دهلران کمک میکنند و اجازه نمیدهند حق مردم عزیز دهلران پایمال شود.
 
 
#2 دهلراني 1396-04-27 12:43
مگر امكان دارد و يا ميشود كه خط لوله از آن مسير بگذرد ولي زمين هايي كه نام برده شده را ابياري نكند واقعا تعجب اور كه چگونه ان نقشه را كشيده اند كه شامل نشده از مسيولان عاجزانه ميخواهيم در اين زمينه كاري بكنند و اجازه ندهند ظلم به مردم بشود
 
 
#1 علي 1396-04-27 12:25
از نمايندگان مردم در مجلس خصوصا اقاي كاظم زاده انتظار مي رورد در اين زمينه رايزني هاي گسترده اي داشته باشند و اينكار را در حق مردم حوزه انتخابيه اش انجام دهند
 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group