امروز : ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
آخرین اخبار

تبلیغات


دختران كار

بارها واژه کودکان کار را شنیده اید، ولی امروز با واژه و پدیده ای شوم و نامبارک با نام دختران کار روبرویم.
دختران دهلرانی برای کار به تهران می روند!!!
پدیده ای که روز به روز در حال گسترش است گویی دیگر عرف و سنت از میان ما رخت بر بسته و خانواده ها به هر دلیلی پذیرای آن شده اند. اعتقادی به بسته بودن فضا و محیط برای دختران نداریم، دگم و متحجر نیستیم ولی این دختران، دانشجو که به دانشگاه بروند یا کارمند که به محل کار بروند نیستند.
آنها برای پیدا کردن کار به تهران می روند!!!
چه اجبار و الزامی‌ست؟ که خانواده ها، ملزم به دادن اجازه به دختران شده اند که برای کار به دیگر شهرها خصوصا تهران بروند! مگر ما را چه شده است؟ که محتاج به نان آوری دختران خود شده ایم! ما را چه شده است؟ که دلخوش به کار آنها در تنهایی، آن هم در دیاری غریب شده ایم! ما را چه شده است؟ که اجازه می دهیم به بهانه کار، فرزندان دختر را سوار بر ماشین و تنهایی، کیلومترها از خود و خانواده دور کنیم!؟ 
واقعا محتاج کار آنها شده ایم!؟ شاید به این گمانیم که راه ازدواج آنها از این طریق است!؟ شاید فکر می کنیم راه خروج آنها از تنهایی از آن طریق است!؟ نه، راه را اشتباه رفته ایم. راه خودکشی، طلاق، ازدواج سفید، خانواده های پریشان، افسردگی ، ناامیدی و ناکامی را هموار کرده ایم.
گر چه چنگال های تیز و دندان های دهشتناک بیکاری بر جوانان بیکار و خانواده ها مستولی گشته ولی نه برای دختران. گر چه ترس و واهمه از آینده مبهم و تاریک فرزندان بر سر پدران و مادران کابوس وار چون بختک فرود آمده ولی نه برای دختران.
از تحجر و دگم و بستن فضا و عدم برخورداری از آزادی نمی گویم از کار دختران بی سر پناه، در محیط ناامن تهران می گویم. کار دختر در تهران و دیگر شهرها به صلاح شخصیت و آبرو هیچ خانواده ای نیست، بیایم در این مورد خاص کمی عرفی و سنتی عمل کنیم.
بیایم دختران را تنها در فضای تاریک و مبهم شهرهای غریب رها نکنیم. بیایم با رفاقت بیشتر، دختران را از تنهایی خارج کنیم. بیایم به خاطر چند سال دیر ازدواج کردن آنها را از خود دور نگردانیم.

 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group