امروز : ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
آخرین اخبار

تبلیغات


این چه اجحافیست!؟

وقتی راه عتبات عالیات را سیاست تعیین می کند.
این چه اجحافیست!؟
آیا فریاد مردم دهلران به گوش کسی می رسد!؟
آیا سیاست های تعیین کننده ی نقشه ی راه های منتهی به گذرگاه های مرزی به سمت عتبات عالیات مرضی خدای رحمان و حضرت سیدالشهداء (ع) هستند!؟
بسیار قابل درک و حتی پذیرفتنی است که مسوولین استانی همایش و راه پیمایی عقیدتی و سیاسی اربعین را به عنوان ابزار و شیوه ایی برای رفع محرومیت و توسعه در زیر ساخت های استان، بویژه در حوزه ی راه قرار داده اند.
اما آنچه امروز مایه پرسش، تعجب، ناراحتی و حتی خشم مردم دهلران گشته است اجحافیست که در این میانه به دومین شهرستان بزرگ استان و همچنین زائرین مخلص و گرانقدر حضرت سید الشهداء (ع) و عتبات متبرکه می شود.
مردم رزمنده، جنگ زده، شهید پرور و رنج کشیده ی دهلران، بسیار کوشیدند، بسیار ملتمسانه خواستند و فریاد برآوردند که گذرگاه های موسیان و خصوصا چیلات در دستور کار مسوولین کشوری و استانی قرار گیرد، وارد فاز عملیات و اجرا بشوند تا مگر برای اربعین امسال راه دیگری برای ورود زائران حسینی و به تبع آن راهی برای برون رفت شهرستان از پیچاپیچ محرومیت و عقب ماندگی فراهم شود، اما ظاهرا آنچه به جایی نرسید فریاد بود.‌
اضافه بر آن امروز متاسفانه، ما شاهد جفایی افزون بر جفای رفته، هستیم و آن اینکه در نقشه ها و راه ی تعیین و معرفی شده منتهی به گذرگاه مهران، نامی از دهلران، مسیر بسیار هموار و متصل به شریان های مواصلاتی هوایی، ریلی و زمینی کشور، نیست.‌
در جاده ی ایلام_ مهران و ملکشاهی_ مهران، با لودر و گریدر و ... افتاده اند به جان کوه ها و تپه ها، میلیاردها صرف صاف کردن گردنه ها می کنند و کیلومترها راه زائران را دور و خطرناک می کنند اما جاده ی کف دست اندیمشک-دهلران- مهران دیده و معرفی نمی شود.‌ از سال ها کمترین ریالی در این جاده که میراث همان طاغوت است خرج نگشته است. نمودار رشد تعداد کشته های جاده ایی سر به آسمان زده، که جاده دیگر ظرفیت این همه ماشین و پریشانی رانندگان را ندارد.
مسوولین، امام جمعه ی محترم و همه آحاد مردم شهرستان دهلران، به انحاء مختلف نوشته اند و گفته اند و خواسته اند که در قضیه ی اربعین و اعتبارات مربوط به آن، عدالت، تناسب، بهرمندی همه ی مناطق، علاوه بر رفاه هر چه بیشتر زائرین حسینی رعایت شده و در نظر گرفته شود.
اما آنچه امروز حاصل آن همه گفتگو بوده است همان چند پرسشی است که بر پیشانی این نوشته و در نگاه های خیره ی مردم دهلران نقش بسته است.
این چه اجحافیست!؟
آیا فریاد مردم دهلران به گوش کسی می رسد!؟
آیا سیاست های تعیین کننده ی نقشه ی راه های منتهی به گذرگاه های مرزی به سمت عتبات عالیات مرضی خدای رحمان و حضرت سیدالشهداء (ع) هستند!؟
بدین وسیله، از مسوولین کشوری، از مسوولین استانی، بویژه استاندار جدید استان جناب سلیمانی دشتکی، از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، خواهانیم در محاسبات مربوط به توسعه، بویژه در بحث اربعین، دهلران، مردم دهلران، مسیر دهلران و یا حداقل رفاه حال زائران در نظر گرفته شوند. اتحاد و همبستگی تمام مردم استان، اتحاد و همبستگی تمام حوزه ها و شهرستان های استان، مهم و اساسی در نظر گرفته شود.
وقت آن رسیده است که شهرستان استراتژیک استان، یعنی شهرستان دهلران، بطور ویژه مدنظر قرار گیرد. ظرفیت ها و قابلیت های فوق العاده ی این شهرستان مورد برنامه ریزی و سرمایه گذاری قرار گیرد.
و در موضوع این نوشته، یعنی بحث راه های عتبات عالیات و گذرگاه های مرزی سیاست های مناسب تر و عادلانه تر، که قطعا خیر بیشتری برای استان و کشور دارند در نظر گرفته شود.

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group