امروز : ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
آخرین اخبار

تبلیغات


تحقق وعده تعیین تکلیف مرز چیلات

حسن جاوید_ کاظم زاده نماینده شهرستان های دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی در ایام قبل از اربعین در بازدید از مجتمع بزرگ اربعین شهر دهلران علاوه بر ضرورت بازگشایی مرز چیلات از تعیین تکلیف آن موضوع ظرف دو ماه آینده خبر داد.
پنج شنبه ۲ آذر ۹۶ قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام به همراه کاظم زاده نماینده مردم حوزه جنوب استان ایلام در سفری چند ساعته از زیر ساخت های مرز چیلات بازدید کرد.
همزمان با سفر استاندار و نماینده به چیلات عملیات آسفالت ۵ کیلومتر از جاده آن مرز شروع شد. امید داریم با پایان یافتن سفر آن مقامات کار آسفالت آن جاده پایان نیافته و همچنان ادامه داشته باشد.
سلیمانی اظهار کرد تمام تلاش ها بر این است تا اربعین سال آینده (۹۷) زیر ساخت های مرز چیلات تکمیل شود. البته وی همه چیز را منوط به همکاری کشور عراق دانست.
تا اربعین ۹۵ هر سال به مردم شهرستان دهلران وعده بازگشایی چیلات در اربعین سال آینده داده شد. چند ماه به اربعین ۹۶ در خبرها از عدم پذیرش مرز دهلران توسط کشور عراق خبر آمد. نشر این خبر به یک باره به مثابه آب سردی بود که بر تن مردم دهلران ریخته شد.
قاسم سلیمانی دشتکی بر خلاف گذشته در اولین بازدید از مرز چیلات بدون دادن وعده ای، زیر ساخت ها را بررسی و قول انجام نشست هایی در هفته های آینده با مدیران مربوطه برای تامین و تکمیل زیر ساخت ها در استانداری را داد و یادآور شد که همه باید تلاش کنیم تا طرف عراقی نیز زیر ساخت ها را انجام، تا به جمع بندی جهت عملیاتی کردن آن مرز برسد.
حال با توجه به تاکیدات گذشته رحمانی فضلی وزیر کشور و ذولفقاری معاونت امنیتی انتظامی وزارت کشور مبنی بر بازگشایی مرز دهلران و آمادگی ایران برای لغو روادید عراق و احتمال انجام آن توسط کشور عراق برای اربعین ۹۷ و اشتیاق غیر قابل وصف و روزافزون ایرانیان برای زیارت عتبات عالیات در سال های آینده ایجاد گذرگاه های رسمی جدید برای تسهیل عبور و مرور زوار از اهمیت بالایی برخوردار است پس می طلبد سلیمانی استاندار ایلام و کاظم زاده نماینده مردم تلاش خود را برای تکمیل سریعتر زیر ساخت ها و با رایزنی های فشرده از طریق وزارت کشور و امور خارجه برای متقاعد کردن طرف عراقی تلاش شود تا بازگشایی مرز دهلران با داشتن بیش از ۲۲۰ کیلومتر مرز امن با کشور عراق محقق گردد.

نظرات   

 
#1 محمد 1396-09-05 09:17
انتظار مردم دهلران این است که از سرگیری فعالیت های مربوط به راه اندازی مرز چیلات به چند روز قبل از اربعین ۹۷ که بیشتر جنبه آرام کردن مردم و گفتار درمانی داشته باشد موکول نشود.همچنین یاداوری می شود سال آینده آزادراه اراک خرم آباد افتتاح میشود و عملا دهلران بیش از یک ساعت زمانی به تهران قم و اراک نزدیکتر میشود که خود گویای این واقعیت است که دهلران بهترین مسیر برای عتبات عالیات می باشد. با تشکر
 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group