امروز : ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
آخرین اخبار

تبلیغات


دردهایی که گفته شد

سخنرانی سبزواری ریاست دادگستری در جلسه شورای اداری، کلماتی نیست که بتوان آنها در قالب جمله بیان کرد. شنیدن برخی جملات از جنس درد است. سخنان سبزواری درد بود. درد و رنج جوانان و مردمی که تا امروز، کمتر کسی آنها را گفته است یا کسی یارای گفتن آنها را نداشته است.
بعضی از کلمات و جملات که روح را بیازارد درد است. دردی به مراتب دردناک تر از درد جسم.
برای درمان درد جسم زمان کمتری لازم است. این درد روح است زمانش به درازا می کشد و چون روز اول شدن، اگر غیر ممکن نباشد، ممکن شدنش طولانی‌ست. درد که فقط درد جسم نیست.
کاش خدا بندگانش را به گونه ای خلق می کرد که درد روح و روان نداشت.
رییس دادگستری دهلران گفت افرادی که در حوزه اختیارات آنها بود برای خود، همسر و اقوام زمین کشاورزی گرفتند و جوانان دهلرانی با مدرک دکترای کشاورزی و...... بیکار است، این واقعا خیانت است و در دادگاه صالح محاکمه خواهد شد.
شنیدن این جمله که فقط جسم را به لرز در نمی آورد روح و روان را هم به لرزه در خواهد آورد.
مگر امکان دارد از یاد ببریم که عالم محضر خداست و نباید در محضر خدا معصیت کرد.
خوب است گفته شود بسیاری حوزه اختیار خود را به گونه ای افزایش دادند که عالم را محضر خدا ندانستند، معلوم نشد بر اساس کدام اختیار و کدام قانون، کارکنان یک اداره کل از صدر تا ذیل زمین های مسکونی روبروی دانشگاه آزاد اسلامی را به قطعات ۶۰۰ و ۸۰۰ متری تقسیم و به خود اهداء کردند. اگر چه آنها عالم را محضر خدا ندانستند و معصیت کردند و فراموششان شد آن زمین از آن مردمی است که سال ها آباء و اجدادشان در آن زیست کرده و سکونت داشته اند. امروز زمان پاسخ آنها در محضر دادگاه صالح است.
این ها مسائلی نیست که به راحتی بتوان از کنار آنها گذشت.

نظرات   

 
#1 کوهیرده 1397-04-01 11:31
منظور از ابا اجداد از سال 1308 هست یا قبلش

قطعا اینهایی که هنوز حضورشون در دهلران دو رقمی نشده نباید باشه
 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group