امروز : ۱۳۹۸/۰۷/۲۴




آخرین اخبار

تبلیغات






جنگل های بلوط و کوره های زغال سازی

حسین محمدی_ چند روز اخیر با خبر شدیم که متاسفانه عده ای اقدام به ایجاد کوره های زغال سازی برای سوزاندن درختان بلوط کرده اند و با تولید زغال و فروش آنها به قیمت ناچیز، خسارت جبران ناپذیری به جنگل های استان زده اند.
به نظر می رسد که این کار به تازگی در استان باب شده و فعلا افراد کمی به آن اقدام کرده اند و هنوز خیلی فراگیر نشده است. اگر چنین باشد باید چنین سود جویانی را در نطفه خاموش کرد چرا که آب را از سرچشمه بستن راحت تر است.
مهم ترین و تنها تفریح مردم استان ایلام،  خریدن گوشت یا مرغ و کباب کردن آنها در زیر درختان بلوط است. نه پول رفتن به روسیه و جام جهانی را دارند و نه حتی  پول مسافرت به شهرهای دیگر کشور
مردمند و درختان بلوط. تا در طبیعت هستند، ثروتمند ترین و خوشحال ترین مردم دنیا هستند. مردمی که دلشان را  در دره ها و قله های کوههای اطراف شهر و روستایشان جا گذاشته اند. هنوز هم از تک تک درختان و سنگ و رود و..... خاطره دارند. خاطراتی از روزهای قشنگ قدیمشان  
اگر عده ای سودجو درختان را قطع کنند در واقع تنها اسباب شادی و تفریح مردم را از آنها گرفته اند و تاراج کرده اند.
آن وقت تعطیلات عید کجا را دارند که بروند؟
تابستان بی درخت مگر می شود ؟
پاییز بی خوردن کُلَنگ(ونوش) و گِیچ مگر معنا دارد؟
تصور کنید مانشت، ارغوان، دینارکوه و کبیرکوه و......  بدون درخت باشد.
تصورش هم درد آور است.  
گرد و غبار و کرم بلوط خوار و خشکیدگی و مردم ناآگاه به اندازه کافی ضربه می زنند، اما زغال فروش آگاهانه دارد تیشه به ریشه درختان می زند تا آنچه را که متعلق به تک تک مردم استان است را  به یغما ببرد.

لطفا
 
خواهشا

عاجزانه

از استاندار محترم و ادارات محیط زیست و منابع طبیعی و جنگلبانی و ....  و همه دلسوزان انتظار داریم  با خودخواهی این افراد به شدت برخورد کنند. لطفا مماشات نکنید و از دادگستری محترم عاجزانه می خواهیم با خاطیان به شدت برخورد کنند و اشد مجازات را اعمال کنند و در صورت امکان حکم های صادره را در فضای مجازی انتشار دهند تا اگر کسی بفکر شروع چنین کاریست منصرف شود.

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group