امروز : ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
آخرین اخبار

تبلیغات


وضعیت سالن ورزشی شهرستان دهلران باعث تاسف است

پسرم را جهت تماشای ورزش های مختلف برای انتخاب رشته ایی برای تضمین سلامتی و پر کردن اوقات فراغتش به سالن ورزشی موسوم به سالن بانوان دهلران بردم. بنابر اطلاع در این سالن قریب ۵۰۰ نفر ورزشکار کودک، نوجوان و جوان، در دو نوبت صبح و عصر، صبح برای خانم ها و عصر برای آقایان، از ۸ صبح تا ۱۱ شب، به شدت و با جدیت در حال تمرین در رشته های مختلفی مانند تکواندو، کاراته، کونگ فو و ووشو ... هستند. ورزشکارانی که هر از گاهی اخباری مبنی بر کسب رتبه های استانی و کشوری توسط آنها به گوش می رسد که مایه ی مسرت و سربلندی همه ی ما، و در عین حال پر شدن دست مسوولین محترم برای ارائه گزارش و بیلان کار می شود.‌
اما زمانی بیش از این سپاسگزار همت و حمیت این ورزشکاران و مربیان آنها می شوید که همچون بنده حداقل یک عصر از زندگی خود را برای تماشای کوشش آنها بگذارید. چی کسی نمی داند که دمای هوای این روزهای دهلران به ۴۵ درجه رسیده و تا هفته های آینده به ۵۵ خواهد رسید. تصور کنید کودکی را که با هوگو و کلاه و یا لباس تکواندو، ووشو، کاراته و یا کونگ فو در حال انجام تمرین و یا مبارزه است. دمای بدن این ورزشکار چقدر بالاتر از حد طبیعی خواهد بود؟ سالن ورزشی فقط دو کولر ایستاده دارد در حالی که ساعت ها رفت و آمد و کار پر سوخت و ساز ورزشکاران را می پذیرد.‌ عرق از سر و صورت کودکان همچون باران می بارد.‌ کولرها توان ندارند و پاسخگوی فضا نیستند. ورزشکاران تشنه می شوند، می روند‌ که آبی بنوشند یک آبسردکن در کنار دستشویی ها گذاشته اند، به جرات فقط نیم ساعت ذخیره ی آب سرد دارد و از همان نیم ساعت اول به بعد آب جوش با بویی که نامطبوع است به کام بچه ها می ریزد.‌ از ۲۰ چراغ سقفی سالن ۱۲ عدد روشن است و سالن نیمه تاریک است اما شاید با این شرایط همین هم بهتر باشد چون در صورت روشنی تمام چراغ ها دمای هوا باز چند درجه ایی بالاتر خواهد رفت، و گرنه که روشنایی این سالن کفایت ورزش را نمی کند. آیینه ی دیواری که لازمه ی انجام ورزش های رزمی است تا ورزشکار حرکات خود را در آن ببیند و کار خود را تصحیح کند وجود ندارد، نیمی از سالن را با کفپوشی پوسیده پوشانده اند، پای ورزشکار در آن فرو می رود و گیر می کند. بعید است این کفپوش مناسب کار رزمی باشد، نیمی دیگر از سالن کف خشک و بی پوشش است، خدا نکند بچه ایی در حین مبارزات و درگیری های اجتناب ناپذیر رزمی با سر به زمین بخورد، آسیب دیدگی قطعی خواهد بود. سالن تمیز نیست و وظیفه نظافت را خود ورزشکاران بر عهده گرفته اند، دیدم مربی یکی از ورزش ها با همراهی ورزشکارانش، خود کف سالن را تی می کشید. دستشویی ها خراب است و درب آنها چفت و بست درست ندارد و برای راحتی ورزشکار کودک محیط خصوصی و امن فراهم نمی آورد.‌
چه باید کرد؟ چه کسی مسوول است؟
بنده تصمیم خود را گرفتم، آیا ورزش در این شرایط در جهت سلامت است یا غیر آن؟ آیا شما بودید عطای ورزش در این شرایط را به لقایش واگذار نمی گذاشتید!؟

نظرات   

 
#1 کوروش باستانی 1397-03-29 10:13
با سلام. واقعا دست نویسنده و البته مدیران سایت درد نکند سپاسگزاریم. واقعا جای طرح و رسیدگی دارد. امیدواریم مسوولین مربوطه رسیدگی کنند .
 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group