امروز : ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
آخرین اخبار

تبلیغات


سلیمانی دشتکی محور اتحاد نخبگان برای توسعه استان ایلام

استان ایلام با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های بالفعل و بالقوه استعداد توسعه همه جانبه را دارد. اما چرا امروز محروم است؟
دلایل عقب افتادگی آن گوناگون است. جنگ، آوارگی، تقسیم استان به شمال و جنوب، عدم دلسوزی و پای کار نبودن نخبگان مرکز نشین، بافت سیاسی_قومی گسترده و متنوع از دلایل فاصله گرفتن استان ایلام از قافله رشد و توسعه است.
باور مردم بر این است نخبگان استان ایلام دلسوز و تا امروز در راستای توسعه استان گام بر نداشته اند و این مطرح است. چرا؟ آنها، چون نخبگان دیگر استان ها از قدرت، نفوذ و لابی خود در بدنه دولت برای توسعه استان استفاده نمی کنند؟
چه عامل یا عواملی موجب آن شده است؟
آیا تا امروز کسی در راستای وا داشتن آنها اقدامی انجام داده است؟
با روی کار آمدن سلیمانی دشتکی به عنوان استاندار ایلام، اتحاد، همگرایی و همدلی بین نخبگان اعم از اصلاح طلب، اصولگرا،حوزه شمال و جنوب بوجود آمد به گونه ای که جلساتی متشکل از صاحب نظران که تاکنون سابقه ندارد آنها را در کنار هم دید. اما امروز با محوریت سلیمانی آنها برای همفکری و ارائه نظر کارشناسی برای توسعه استان گردهم می آیند.
این واقعیت را باید پذیرفت نمونه این جلسات در استان ایلام بی سابقه است و در نوع خود ابداع و خلاقیتی در مدیریت به حساب می آید. باید آن را قدر دانست یک استاندار غیر بومی، نخبگان استان را، که تا امروز به اذعان مردم برای توسعه استان پای کار نبوده اند و دلسوزی برای آن نکرده اند را در تهران نه در ایلام که احتمال به یقین سال به سال یگدیگر را نبینند جمع کند و از آنها علاوه بر ارائه نظر، بخواهد برای توسعه استان، قدرت و نفوذ خود را به کار گیرند.
تشکیل اینگونه جلسات فارغ از همگرایی و اتحاد نخبگان، آنها را وادار به تحرک برای کمک به توسعه استان می کند و مطمعنا دارای نتایج مثبت است.
البته لازم است یادآور شد مردم انتظار دارند مباحثی که در آن جلسات مطرح می شود را رسانه ای کنیم تا بیشتر در جریان قرار گیرند.

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group