امروز : ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
آخرین اخبار

تبلیغات


دلیل عدم اجرای مصوبه دولت؟

دمایِ هوایِ دیروز دهلران به 51 درجه رسید. در اینگونه مواقع باید وضعیت ویژه اعلام شود. هوای گرم و سوزان برای مردم قابل تحمل نیست بدون شک ساعت که به یازدهِ قبل از ظهر رسید کمتر کسی اوقات خود را بیرون از منزل سپری می کند با این وصف کارمندان ادارات با کمترین ارباب رجوع در اوج مصرف برق انتظار ساعت سه برای تعطیل شدن را می کشند.
ساعات پیک مصرف برق بر اساس اعلام وزارت نیرو  23 تا 20 و 17 تا 12 است.
هیات دولت در راستای مدیریت بهینه مصرف انرژی در تابستان، مصوبه کاهش ساعا کاری استان های خوزستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان و به شهرستان های استان هایی که دمای بالاتر از 45 درجه دارند اجازه داد بنا بر تشخیص شرکت های توزیع نیروی برق ساعات شروع و پایان کار خود را به ساعت صبح 13/30   تا 6/30 تغییر دهند.
استان خوزستان بلافاصله بعد از ابلاغ مصوبه آن را اجرایی کرد. اگر ملاک مصوبه دولت است در آن مصوبه به شهرستان های استان هایی که دمای بالاتر از 45 درجه است اجازه داده است از آن استفاده کنند. با توجه به اعلام هواشناسی روزی نیست دمای هوای شهرستان های دهلران و مهران بالاتر از 45 درجه نباشد اما معلوم نیست چرا بعد از 16 روز آن مصوبه به ادارات دهلران و مهران جهت اجرا ابلاغ نشده است؟
باعث تاسف است؛ دیروز در خبرها آمد گرما ساعت کار ادارات برخی شهرستان های استان اصفهان را تغییر داد، کاشان، آران و بیدگل، نایین و..... آیا رواست شهرستان هایی با دمای کمتر از 35 درجه برای مصرف بهینه انرژی ساعت کار ادادات کاهش یابد اما دهلران و مهران با دمایی که نمونه اش در جهنم نیست مصرف انرژی در آن مهم نباشد.
تاسف بارتر آن است؛ ریزگرد آمد لرستان تعطیل شد. گرما آمد اصفهان تعطیل شد.
در استان ایلام نه ریه مهم است نه پوست نه مصرف انرژی. چون اینجا آخر دنیاست!!
نه واقعا در استان ایلام چه چیزی مهم است؟

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group