امروز : ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
آخرین اخبار

تبلیغات


خبرنگاران چشمان بیدار جامعه

حسن جاوید_ بیست سال پیش محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به دست گروهگ‌ طالبان به شهادت رسید. از آن روز ۱۷ مرداد در تقویم به نام روز خبرنگار نامگذاری شد.
آن روز اگر آن واقعه ناگوار اتفاق نمی افتاد به احتمال زیاد روزی با نام خبرنگار چون قبل از ۱۷ مرداد ۱۳۷۷ وجود نداشت و معلوم نبود امروز چگونه از خبرنگاران تقدیر می شد.
خبرنگار با به جریان انداختن اندیشه و احساس نقش برجسته ی دارد. خبرنگاران آنها را مبادله می کند و به اشترا‌ک می گذارد و در پس آنها به دنبال تعالی می گردد.
خبرنگاران زمینه و باب بیشتر و جدیدی برای گفتگوهای مردم ایجاد می کند. خبرنگار رابطه ی دو طرفه و اثر گذار بین دولت و ملت را ترسیم می کند. خبرنگاران با به راه انداختن جریان آزاد اطلاعات، مردم را بیدار می کند و به آنها انگیزه می دهد و حس رقابت بیشتر را تشدید می کند.
خبرنگاران اختلاف نظر و نقادی را مساوی با دشمنی و جوازی برای تخریب و تخطئه دیگران نمی داند، همیشه در بیان کاستی ها و برای رفع مشکلات پیش قدم هستند و حمایت را در تعریف و تمجید نمی بیند و چشم بر فعالیت های مثبت نمی بندد.
امروز بر خلاف گذشته که دیدارها و بیان کمبودها و مشکلات چهره به چهره بود، بسیاری از کارها و خدمات از طریق رسانه به گوش مردم می رسد.
حضرت امیر المومنین"ع" به مالک اشتر توصیه کرد نشست هایی به دور از دخالت نیروهای نظامی و انتظامی فراهم کن تا افراد بتوانند نظرات و خواسته ها و انتقادات خود را بدون ترس و نگرانی به آسانی با تو در میان بگذارند و در پس آن تو نیز با تحمل و بردباری و بدون تندخویی و خود بزرگ بینی مسائل آنان را پاسخ داده و مشکلات آنان را رفع و رجوع کن.
هدف از بیان توصیه امیر به مالک در این مقال این است بی شک گرداننده و همه کاره این گونه خواسته ها، نظرات و مشکلات مردم خبرنگاران هستند که به خوبی جهت رفع و رجوع، آنها را انعکاس می دهند.

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group