امروز : ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
آخرین اخبار

تبلیغات


بد اخلاقی های رسانه ای در استان ایلام

حسن جاوید_ دو بد اخلاقیِ رسانه ای در کمتر از یک سال در رسانه های ایلام رخ داد. اولین، زمانی دور وقتی نام حجت اسماعیلی برای استانداری ایلام طرح شد و دومین، زمانی نه چندان دور وقتی عادل آذر به ایلام سفر کرد.
رسانه های حوزه شمال استان ایلام، هماهنگ تاختند و نوشتند اسماعیلی نباید استاندار شود و سفر آذر را تشریفاتی، برای بررسی انتصابات یا سفری لاکچری یا چرا در سفرش اشرافیگری شد!
چپ، راست، اصولگرا، اصلاح طلب و اعتدال معنا نداشت. چون سوارکاریِ که اسبِ خود را در مسیر درست( نادرست )هدایت می کند و گام به گام پیش می رود تا اسب حرکتی موزون و یکنواخت داشته باشد. رسانه های حوزه شمال اسب خود را چهار نعل تاختن گویی مسابقه سوارکاری‌ست و رقیب در حال پیشی گرفتن! از همه چیز نوشتند.
گر چه رسانه به معنی ی، وسیله انتقال فرهنگ و افکار است اما نیاموخته ایم در کار رسانه ای نباید بر اساس افکار و اندیشه خود نگاشت. فرا نگرفته ایم به گونه ای باید نگاشت که خواننده، بیننده و شنونده کمترین ایراد را بر آن وارد کند. به این خاطر است، کار رسانه ایِ مقوله ایِ حساس و خطیر است.
اگر چه آن برخوردها از ذهن مردم پاک نشده است ولی برای نگارش در موضوعی که گذشت انگیزه نبود اما دیدیم و دیدید رسانه ها چه ها که نکردند. وقتی بیم رفت در آینده تکرار شود انگیزه ای صد چندان آمد.
چرا رسانه ای که باید منادی وحدت و از آن بانگ اتحاد سر داد محمل انشقاق و تفرقه است؟
ایراد و اشکال بر اسماعیلی چه بود؟ ایراد و اشکال بر آذر چه بود؟
مردم دهلران هنوز که هنوز است در پاسخ به این دو سوال درمانده است.
آیا رسانه های حوزه شمال استان برای آن پاسخ دارد؟

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group