امروز : ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
آخرین اخبار

تبلیغات


شادمهر کاظم زاده چه گفت؟

کاظم زاده چه گفت؟ چرا برخی رسانه ها و کاربران فضای مجازی را بر آشفت؟ چرا بی رحمانه به او تاختند و آن چه شایسته نبود نثارش شد؟
یادداشت امروز با این سوال آغاز شد.
بنا به شنیده ها نماینده حوزه جنوب استان ایلام در مصاحبه با رسانه تخصصی حمل و نقل( تین نیوز) گریزی به زیرساخت های مهران، استان ایلام و مرز دهلران دارد.
برخی تاب آن سخنان را نداشت و بر آشفتند. چرا کاظم زاده گفت زیرساخت های مهران پذیرای این حجم از زوار اربعین نیست و از آن، تعبیر به عدم آمادگی مرز مهران برای همایش اربعین شد.
کاظم زاده چه گفت؟ خوب است اصل سخنانش آورده شود.
ایلام هنوز زیرساخت لازم را برای پذیرایی از این حجم مسافر را ندارد. زیرساخت های استان ایلام برای پذیرش این حجم از زائرین فراهم نیست و هنوز بسیاری از پروژه های مربوط به مسیر کربلا در استان ما باقی مانده است. سال گذشته اخطار داده بودیم که به دلیل عدم بازگشایی مرز شهر دهلران به سمت عراق بار سنگین روی مرز مهران است. شهر دهلران نسبت به مهران، مرز نزدیک تر و راحت تری برای تردد به سمت عراق است. انتظار مردم این شهر این است که بر اساس اظهارات مسئولان به مردم این منطقه مرز این شهر باز شود تا به بهبود وضعیت مردم کمک کند و آن ها نیز از وضعیت مرز سودی ببرند. خلاصه ای کوتاه از مصاحبه بود.
چرا از مصاحبه نماینده مردم استان در مجلس عدم آمادگی مرز مهران برای همایش اربعین برداشت شد؟ در کدام قسمت از مصاحبه آمد که مرز مهران آماده نیست؟ غیر از این است توجه بیشتر مسئولان به فراهم آوری زیرساخت ها و پروژه های مربوط را متذکر شد.
نباید به پنهان کاری اعتقاد داشت! چرا شفافیت را نمی پذیریم؟ به نظر اگر کاظم زاده نگوید زیرساخت ها فراهم نیست یا زیرساخت ها پذیرای حجم انبوه زوار نیست. آن انجام می گیرد و فراهم خواهد شد!
کاظم زاده به عنوان نماینده استان، باید واقعیات استان را بگوید.
اما قسمتی دیگر از مصاحبه که آتش به نهاد برخی افکند.
آیا دفاع نماینده مردم دهلران از مرز مغفول مانده چیلات، تقسیم استان به شمال و جنوب است؟ یا دامن زدن به آن است؟
چرا برداشتی سطحی از مصاحبه شد!
دروغ و گزاف نیست، مرز دهلران در صورت بازگشایی، نزدیک ترین و راحت ترین مرز برای تردد زائرین است. به نظر لازم است به نقشه نگاهی انداخت.
چرا کسانی غیر از خود که از زیرساخت ها می گویند آن را به عدم آمادگی مرز تعبیر می کنیم! و سخن از مرز دهلران و مزیت آن به تقسیم استان به شمال و جنوب تعبیر می شود!
رسانه ها و کاربران فضای مجازی را دیگر بار، به تعمق و تامل در مصاحبه دعوت می کنم بعد از آن به قضاوت بنشینید. بدون شک آن وقت برداشت خود را اصلاح خواهید کرد.

نظرات   

 
#1 حجت رستمی 1397-07-09 16:26
دوستی میگفت در مهاباد سرباز بودم ترکها و کردهای آذربایجان مثل استان ایلام با هم در ستیز نبودند همه مسوولین استان چنین دیدگاهی ندارند و فقط بعضی کوته نظر هستند که استان را به دو حوزه تقسیم بندی میکنند اگر دهلران پیشرفت کند متعلق به استان است و اگر نکند هم متعلق بهمین استان است حال قضاوت با مسوولین کدام یک بهتر است
 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group