امروز : ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
آخرین اخبار

تبلیغات


فضای سبز، توسعه دهلران

ولی الله رحمتی_ ایجاد فضای سبز، کاشت نهال، چمن و درختان سایه گستر برای توسعه هر شهری ضروری است. کیفیت و کمیت فضای سبز و پارک ها در بهبود و شرایط زییست محیطس نقش بسیار مهمی دارد.
رشد و توسعه ی روز افزون شهرها و محدودیت امکانات تفریحی؛ آلودگی هوا و صدا و فشار های حاصله از کار روزانه آثار نامطلوبی را در زندگی شهروندان ایجاد می کند.
کاشت درختان و درختچه ها؛ با همه ی زیبایی های شان مانع پخش صدا گشته و مقداری از گرد و خاک را تصفیه کرده و بر اثر تبخیر و تعرق برگ ها  رطوبت هوا نیز افزایش می یابد.
هر چه دامنه ی درختان و فضای سبز بیشتر باشد شادابی مردم را همراه دارد و زندگی جاری است. در سال های اخیر به علت کم آبی و کمبود منابع زیر زمینی و کم بارشی که خود ابر چالشی برای کشور ما شده است. بارش کم و کمبود منابع آبی موجب خشکی درختان و کمبود فضای سبز شده است. و این تصویر خشک در فصل تابستان رنج آور است به طوری که  در فصل تابستان محصور در خانه زندگی را می گذراندیم و این در حالی است که ریز گردها امان از مردم را بریده و کلافه کننده است.
در همه ی شهرها آب غیر شرب برای گسترش فضای شهری نیازی حیاتی است.
اما می توان با دو راه حل این کمبود آب برای فضای شهر را جبران کرد. با انتقال یک شاخه از سد دوویرج به طول تقریبا 7 کیلومتر یا از طریق پسماند فاضلاب شهری در پایین دست دهلران این مشکل کم آبی برا توسعه ی فضای سبز را مرتفع نمود. توسعه ی فضای سبز دست توانای مدیران استان و شهرستان را می طلبد. به امید سرسبزی کهن دیارمان ایران و عملی کردن شعار هر شهروند یک شهردار برای شهر خود باشیم.

نظرات   

 
#3 احسان 1397-10-18 14:51
درود بر شما آقای رحمتی که همیشه برای توسعه ی فضای سبز دیدارمان تلاش می کنید
 
 
#2 صادق 1397-10-17 15:08
زنده باشی برادر! پاینده باشی!
 
 
#1 فریبرز 1397-10-17 11:29
درود به جناب رحمتی
مثل همیشه دغدغه شهر و آرامش همشهریان را دارند
 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group