امروز : ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
آخرین اخبار

تبلیغات


فاجعه زیست محیطی و نابودی واحدهای تولیدی شن و ماسه در شهرستان دهلران در حال وقوع است/مسئولان شهرستان دهلران و استان ایلام از وقوع آن پیشگیری کنند.

رشد و توسعه هر منطقه امری لازم است. بدون شک برای آن باید تلاش کرد و مانع های پیش روی آن را باید برداشت.
هیچ کس مخالف توسعه منطقه وقتی زمینه آن وجود دارد نیست. همه از آن خوشحال خواهند شد چون توسعه و رشد از مطالبات عمده مردم است.
امروزه راه و راه سازی زیربنای توسعه هر شهرستان و استان است. در نبود راه استاندارد صحبت از رشد و توسعه بی معنا به نظر می آید.
چند سال است قرار است جاده دهلران_ اندیمشک برای اتصال به مهران و در آینده به چیلات چهاربانده شود. از آن مسیر دوازده کیلومتر ریزسازی و آماده آسفالت است.
امروز خبر رسید که بیست و چهار کیلومتر دیگر از آن جاده به پیمانکار غیربومی واگذار شده است.
موضوع از این قرار است که پیمانکار قصد دارد در طول آن ۲۴ کیلومتر واحد تولیدی شن و ماسه را نزدیک پارک جنگلی( باغ طالقانی ) که از معدود مکان های تفریحی شهرستان دهلران که مردم از آن برای گذران اوقات استفاده می کند احداث کند! آیا مدیران محیط زیست استان و شهرستان در جریان احداث آن واحد در آن مکان هستند؟
آیا پیمانکار برای جانمایی آن واحدهای آلاینده زیست محیطی از اداره کل محیط زیست استان ایلام استعلام گرفته است؟ آیا مدیران منابع طبیعی استان و شهرستان عِلم به این دارند که آلودگی آن واحد منجر به نابودی درختان آن پارک خواهد شد؟
مدیران آن ادارات در استان و شهرستان اگر تعلل کنند باید منتظر فاجعه ای در آینده نزدیک باشیم.
اما سوال دیگر که پرسش آن از استاندار و فرماندار، بسیار مهم به نظر می آید این است، چرا اجازه می دهید با اینکه در آن محدوده، قریب به از یازده واحد تولیدی شن و ماسه وجود دارد، واحدی تولیدی دیگری احداث شود؟! آیا این علاوه بر فاجعه زیست محیطی، فاجعه نابودی واحدهای تولیدی شهرستان و بیکاری کارگران در این وضعیت بد اقتصادی را دنبال نخواهد داشت؟
به نظر ضرورت دارد که مسئولین در این خصوص حساس بوده و ورود کنند و از آن فاجعه ها جلوگیری نمایند.

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group