امروز : ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
آخرین اخبار

تبلیغات


امروز، علاوه بر ویرانی دیوار غارتگران، باید دیوار غارتگران شخصیت هم ویران شود

قبل از پرداخت به اصل این مقال چند خطیِ از معصومین و بزرگان در باب نقد و نقدپذیری آورده خواهد شد.
امام علی"ع" از مردم‌ می خواهند تا از ابراز سخن حق و خیرخواهی نسبت به روش حکومت خودداری ننمایند. از رهبر انقلاب آمده بعضی ها طوری انتقاد می کنند که تخریب است. بزرگی دیگر گفته است نقد و نقدپذیری در راستای پرسش گری و پاسخ گویی، برای کمال و اصلاح اجتماع، سرمایه ای است بس گرانبها
از آن سخنان برداشت شد نقد و انتقاد حق و خیرخواهی است برای کمال و اصلاح اجتماع، پس آن را باید سرمایه ای بس گرانبها دانست. اما نقد تا زمانی مورد پذیرش همگان است که منجر به تخریب، تهمت و افترا نگردد.
۲۳ اردیبهشت ۹۸ در سایتِ بازتاب ایلام، یادداشتیِ کوتاه از خزلی" نقبی بر انتصابات آقای دیوان نشین؛ باجناق ها برادر می شوند" انتشار یافت. در آن آورده شده است؛ این طور به نظر می رسد که وی( عادل آذر ) هم اکنون مزد حق سکوت عدم اعلام حقوق نجومی بگیران را دریافت می کند و در ادامه آمده که بقول ضرب المثل عامیانه خودمان، سبیل دوستان و یاران شفیق خود را چرب کرده است که این چنین بی محابا هر روز شاهد انتصاب نزدیکان خود با معامله در مدیریت های کلان کشوری است.
انصاف مرز بین نقد و تخریب است.
اکنون مخاطبان انصاف خود را قاضی قرار دهند آیا این نقد است؟ آیا این سخنان، حق و خیرخواهی است؟ آیا هتاکی، بی حرمتی و ترور شخصیت نیست؟
حتما قبل از نگارش این یادداشت بدون شک بارها دیده یا خوانده اید، چه متن ها، با چه ادبیات تندیِ در موضوعات گوناگون، که گاها از دایره نقد خارج شد در مورد عادل آذر در رسانه های استان ایلام درج و نشر یافته است.
هدف از انتقاد پاره کردن و مثله کردن افکار دیگران و بر هم زدن آرامش و امنیت جامعه و مردم نیست بلکه هدف ارج نهادن به کار مثبت دیگران و یاددآوری رواها و نارواها در کنار هم است از این رو وجه‌ ی دیگران را خراب کردن و دامن زدن به تهمت ها و بدبینی و پدید آوردن جو بدبینی را نمی توان نقد و انتقاد دانست.
منتقد برادر دلسوز، تیزبین و خیرخواه است که با نمایاندن نواقص و کاستی ها به دنبال بهبود وضعیت موجود است.
اما چه شد پای آن خبرنگار به دادگاه کشیده شد؟
اکنون انصافِ خود را قاضی کنید.
آیا نویسنده آن یادداشت؛ منتقدِ برادر و دلسوز و خیرخواه است؟! و هدفش از نگارش آن یادداشت نمایاندن نواقص و کاستی ها بود؟!
مزد حق سکوت! سبیل دوستان و یاران شفیق خود را چرب! آیا نقد خیرخواهانه و دلسوزانه است؟! یا وجه ی دیگران را خراب کردن؟ آیا دامن زدن به تهمت ها، بدبینی ها و پدید آوردن جو بدبینی نیست؟ آیا این پاره کردن و مثله کردن افکار دیگران و بر هم زدن آرامش و امنیت جامعه و مردم نیست؟
در شرایط کنونی متاسفانه برخی از خبرنگاران و رسانه ها دیگر صدای مردم نیستند بلکه به گمان بسیاری آنان ابزاری به شمار می روند که توسط برخی از اشخاص فربه شده و هم اکنون در پیش برد برخی از دستور المعل های دیکته شده ایفای نقش می کنند! و رفتار رسانه ای آنان ۱۸۰ درجه در جهت خلاف وظیفه اصلی آنان چرخش یافته است که هیچ شانی برای قلم و رسانه قائل نیستند. فرد رسانه ای باید شانی بالا برای قلم خود قائل باشد چون قلم، شان هنرمندی او است.
لازم است رسانه ها این نکات مهم را یادآور شویم تا قلم بدستان بدانند مرز نقد و تخریب چیست؟ اما آنچه امروز نمی بینیم انصاف( مرز بین نقد و تخریب ) نزد برخی از خبرنگاران و رسانه ها است!
عادل آذر از معدود چهره های استان ایلام در مرکز، دارای نام و آوازه ایِ است که بدون رانت و لابی به آن رسیده است. از بهترین دانشگاه های ایران با بالاترین معدل ها به مدارج عالیهِ علمی دست یافته است. هر آنچه دارد آن را مدیون مردم است. بارها به آن اذعان کرده. فاصله او با ایلام و ایلامیان برای تحصیل و استادی در بهترین دانشگاه های ایران بوده است‌. نیاز دولت ها، او را در همه دولت ها، ماندگار کرده است و تا امروز آویزان هیچ یک از دولت ها نبوده است و این دولت ها هستند که برای بهره از علم و عملش به او آویزانند.
آذر دانستن را حق مردم می داند بارها در دوران نمایندگی، ریاست بر مرکز آمار و اکنون که با شایستگی به ریاست دیوان محاسبات کشور تکیه زده اند به گواه برخی از بزرگان نظام، تا امروز که کارنامهِ درخشانی از خود، بر جای گذاشته است با مصاحبه با خبرگزاری ها و صدا و سیما با پاسخگویی به سوالات خبرنگاران و رسانه ها نشان داده است مصداق عدم تلاش برای کتمان حقیقت است و تفاوت بین پرسش گری با مجادله، هتاکی و بی حرمتی، اینجا هویدا می گردد و رکن چهارم دموکراسی جای هتاکی و بی حرمتی نیست
که خبرنگارانی بدون واهمه در آن ترکتازی کنند.
گاهی اوقات پیش می آید افرادی پا از گلیم خویش فراتر می نهند و به حقوق دیگران تعدی می نمایند از این رو به ناچار فرد زیان دیده به منظور جبران و بازگشت حق از دست رفته خویش و تنبیه متجاوز چاره ای جز دادخواهی و اعلام شکایت کیفری ندارد.
و اما آن ایِ کاش ها، مسئولیت آن ها تنها متوجهِ دیوان محاسبات کشور نیست. کلیت نظام از رهبری تا قوه اجراییه تا قوه مجریه و قوه قضاییه در به سرانجام رساندن آن دخیل است که تا اینجای کار دیوان محاسبات از آن سربلند است.
امروز لازم است علاوه بر ویرانی دیوار غارتگران، دیوار غارتگرانِ شخصیت شخصیت ها را هم باید ویران کنیم

نظرات   

 
#2 دهلران 1398-04-15 17:25
پتروشبمی دهلران مدیون دکتر آذر است..سالن 2500 نفری شرهانی ..
ساختمان جدید پیام نور ..تونل کبیر کوه که کد عملیاتی این تونل ..و ده ها پروژه ی دیگر از افتخارات دکتر آذر است ..واین افتخارات حق مردم مرز دار دهلران وحوزه ی جنوب است باید فرزندان خودمان را تخریب نکنیم شایسته ی تقدیرند..
 
 
#1 ایرانی تبار 1398-04-13 20:20
باسلام وعرض ادب در این که آقای عادل آذر دارای علم ودانش بالایی هستند واز افتخارات استان ایلام هستند شکی نیست
ومردم ورسانه ها هم از این موضوع ناراحتند که چرا به قول استاندار محترم در انتصابات استان خیلی دخالت میکنند وبرای فردی در جایگاهی به آن مهمی چرا باید وارد انتصابات در استان ایلام شوند؟! واقعا جای تاسفه کسی با این همه تجربه وعلم دم خود را آلوده به دخالت در انتصاب مدیران کند وجالب تر اینکه مدیران لایق با سفارش ایشان عزل وافراد غیر متخصص را با سفارش ایشان وارد مدیریت کنند
این را نه از روی بغض میگیم چون اطلاع موثق دارم میگم که جناب آذر مستقیما ورود پیدا کرده اند در بعضی عزل ونصب ها افراد ناتوان ودر آستانه ی بازنشستگی وغیر متخصص را با سفارش وتاکید ایشان به مدیریت ارگانی خاص منصوب شده است
 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group