امروز : ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
آخرین اخبار

تبلیغات


آتش بی تدبیری به جان جنگل ها و سکوت معنادار رسانه ها

گنجوان، بولی و انارک در تنهایی سوخت!
درختی که تا دیروز بود، اما دیگر امروز نیست! کوهی که تا دیروز سبز و پر درخت بود، اما امروز بی درخت و سیاه است!
اگر از سوختنِ درختان آن طبیعت گذر کنیم، از جانداران آن، که زنده زنده در آتش سوختند و آشیان هایشان ویران شد، چگونه گذر کنیم؟! این، گریه دارد، داد و فغان و فریاد دارد! سوختن طبیعت شیون دارد.
آن مردِ ناتوان از مهار آتش که مویه آورد. حق داشت. مویه هایش برای سوختن آن طبیعت، همه را به گریه انداخت.
از چهِ و از کجا بگوئیم؟
از عمدی بودن آتش سوزی ها، از وزش باد، از نبود هلیکوپتر، از بارش های باران زمستان، از کم کاری یا کم بودن نیروهای حفاظت از منابع طبیعی و ملی، یا از بی تدبیری مدیران منابع طبیعی؟
آیا برای حفاظت از منابع طبیعی و ملی، وجود هلیکوپتر برای گشت های هوایی، یا به هنگامه آتش سوزی برای مهار آن، در استان ایلام با پهنه وسیع جنگلی و کوه های صعب العبور، نیازی فوری و حیاتی نبود؟ تا مدیران حفاظت از طبیعت در سال های گذشته برای اختصاص آن تلاش و لابی کنند؟
آیا آنها به روزهایی چون امروز فکر می کردند؟!
آیا این آتش بی تدبیری برخی از مدیران نیست که به جان جنگل های استان افتاده است؟!
دریغ از آتش سوزی ی که به جان طبیعت بی زبان گنجوان، بولی و انارک چوار افتاد اما صد دریغ برای آنانی که امروز از مدیرانی که مسئول حفاظت از منابع طبیعی و ملی را دارند سوال نمی کنند که چرا استانی، با جنگل های وسیع و کوه های صعب العبور از داشتن هلیکوپتر برای مواقع این چنینی محروم است! و باید چشم به کمک های هلی بردیِ دیگر استان ها داشت!؟
اینان که خود را زبان مردم نام می نهند، چرا امروز زبان به کام گرفته اند؟!
امید که این سکوت به خاطر آن تور گردشگری اداره کل منابع طبیعی که به شهرستان ها برای دیدن درختان که برای مقابله با ریزگردها بود، نباشد؟ و فرداها پرسش شود چرا این استان از داشتن هلیکوپتر محروم است؟ مقصر آن کیست؟ آیا اداره کل منابع طبیعی استان در آن زمینه بی تقصیر است؟

نظرات   

 
#1 صدای مردم 1398-04-30 03:26
درود بر استاد جاوید
و قلم خوبش که پی گیر مشکلات است
بی ادعا و مردم دار
 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group