امروز : ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
آخرین اخبار

تبلیغات


خبرهای نویدبخش در حوزه نفت و گاز/قرارداد آموزش 100 نیروی بومی متخصص برای اشتغال در شرکت ngl3100 دهلران منعقد شد

اگر چه همیشه از بکارگیری نیروی غیربومی در شرکت های فعال نفتی شهرستان دهلران می نالیم و بارها از مسئولان گلایه و نسبت به آن شاکی هستیم. اما باید پذیرفت و قبول کرد شرکت های پتروشیمی و NGL3100، اکنون که در مراحل ابتدای کار است علاوه بر نیروی حراستیِ حفاظتی و خدماتی نیروی متخصص در حوزه های جوشکاری، برق صنعتی و ساختمان و.... نیاز است، که اکثر آن در دهلران نیست و بدین جهت پیمانکاران بالاجبار باید آن را از دیگر شهرستان ها یا استان ها تامین کنند.
خبر انعقاد قرارداد آموزش ۱۰۰ نیروی کار متخصص برای فعالیت در شرکت ان جی ال، علاوه بر اینکه مسرت بخش است برای جوانان بیکار شهرستان دهلران نوید بخش است.
این قرارداد نتیجه رایزنی های اداره کل فنی و حرفه ای استان ایلام با مدیر شرکت OIEC و جلسات مکرر با حضور کارشناسان آن شرکت در زمینه آموزش نیروی تخصصی مورد نیاز آن انجام شده است و قرار است شهریور سال جاری اولین دوره آموزشی برای ۱۰۰ نفر از جوانان بومی جویای کار در دهلران برگزار گردد.
این جا علاوه بر تقدیر برای آن اقدام در خور توجه یادآوری چند نکته لازم به نظر می آید:
تعریف نیروی بومی بر اساس قانون و عرف به کسی اطلاق می گردد یا متولد آن شهرستان یا اینکه چهار سال در آن شهر ساکن باشد.
اکنون با توجه به این تعریف، آن ۱۰۰ نفر، باید از شهرستان دهلران باشند تا خانواده هایی که فرزند بیکار دارند و در کنار چاه هایِ بی شمار نفت، اما با درد بیکاری دست و پنجه نرم می کنند بعد از آموزش در شرکتی که در دهلران است مشغول به کار شوند.
اما نکته دوم که ضرورت بیان آن بسیار با اهمیت به نظر می آید: در دهلران ساختمان شکیل و بزرگی با نام آموزشکده فنی، مهندسی و کشاورزی وجود دارد. در زمان شروع به ساخت آن قرار بر این بود با توجه به ظرفیت و پتانسیل نفت و گاز شهرستان دهلران، رشته های مهندسی نفت و گاز و.... برای تربیت نیروی متخصص حوزه نفت و گاز راه اندازی گردد. امروز که قرار است دپارتمان نفت و گاز در استان ایلام راه اندازی شود بهترین مکان برای آن آموزشکده فنی، مهندسی دهلران است تا هم از آن ساختمان که برای ساخت آن میلیاردها تومان هزینه شده است استفاده بهینه شود و هم دانشجویان برای فراگیری کارهای عملیِ بهره برداریِ نفت، نزدیک به شرکت های فعال نفت و گاز باشند.
در پایان باید گفت که آموزش نیروی بومی برای جذب در شرکت های فعال نفتی و پذیرش دانشجو در رشته های نفت و گاز و دیگر رشته های مرتبط با آن حوزه، در آموزشکده فنی، مهندسی و کشاورزی دهلران، امروز برای مردم شهرستان دهلران به یک‌ مطالبه عمومی بدل شده است که لزوم توجه جدی مسئولان شهرستان و استان بالاخص استاندار استان را به آن جلب می کنیم.

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group