امروز : ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
آخرین اخبار

تبلیغات


ایلام از کرمانشاه بدتر نباشد بهتر نیست

چند روزیست خبرِ انتقال دفتر و شرکت "نفت و گاز غرب" از استان کرمانشاه به ایلام با مژده و مشتلق در فضای مجازی دست به دست شده و بسان خبر زلزله سان برجام، دل و دست دلسوزان حوزه ی رسانه و بویژه اهالی فعال در عرصه ی فضای مجازی را به لرزه در آورده؛ به طوری که اینبار و با وجود جهت گیری های متضاد قبلی اصحاب رسانه در حوزه های شمال و جنوب استان ایلام در بیشتر موارد گذشته، شاهد تجمیع اضداد و هم صدایی این دو جریان بوده ایم.
رسانه های حوزه ی شمال که هر فرصتی را برای تخریب فرزندان جنوب در عرصه های مدیریتی غنیمت می شمردند، اما این بار تمام پنجره ها و دیدگاه های مغرضانه دیروز را بسته و از پشت عینک "هم استانی گری " و " درد و دغدغه ی مشترک"!! فریاد تایید و تصدیق استحقاق استان ایلام برای تصدی شرکت نفت و گاز غرب کشور سر میدهند.
فریادی که هیچ منتقد عاقلی نباید بر آن خرده گرفته و یا آن را مورد انتقاد قرار دهد چرا که مصلحت حوزه ی شمال استان و بویژه شهرستان ایلام هم اکنون ایجاب می کند تمام تلاش خود را صرف ایجاد بستر و مرجعی برای مطالبه ایی کند که در نگاه اول می تواند دغدغه ی مشترک با دهلران باشد.
دهلران بله دهلران؛ همان شهرستان منفور و مغضوب همیشگی ایلام که دورترین شهرستان استانی‌ست که گویا مدیریت آن "استان ایلام" را فقط و فقط در مرکز استان و یکی دو شهرستانی می بیند که حتی کمترین موالفه یی برای اختصاص "فرمانداری" ندارند!!
سال هاست که گویا شهرستان زرخیر و در عین حال خاکسترنشین دهلران از مدیریت حاکم بر ایلام بسان یتیمی مزاحم در خانه ی نامادری لجوج و عفریته خون دل می خورد و اشک چشم می نوشد.
گذشته ثابت کرده و آینده روشن خواهد کرد که دیگِ انتقال شرکت نفت و گاز غرب کشور به مرکز استان؛ برای دهلران و دهلرانی نجوشیده و نخواهد جوشید!!
ساده لوحی است اگر تصور شود جایگاه دهلران از قِبَل این انتقال ترفیع یافته و نگاه مغرضانه ایلام به دهلران، مهربان شود که " هر کسی از ظن خود شد یار من" ؛ و گرنه کدام پشت میز نشین، کدام صدا وسیما و خبرنگار و کدام رسانه و کانال خبری در مرکز استان، تاکنون منابع متعدد نفت و گاز در شهرستان دهلران را یادآوری کرده و آمار گرفته است؟!
باری! مردم، مسوولان و بویژه اصحاب رسانه ی شهرستان دهلران فراموش نمی کنند که این شهرستان بزرگترین، غنی ترین و مستعد ترین شهرستان استان است و این سایه ی استان ایلام بر دهلران بوده که تاکنون بزرگترین مانع پیشرفت این شهرستان در عرضه های صنعت، کشاورزی، معدن، نفت و گاز و...بوده است.
فراموش نمی کنیم مدیریت حاکم بر استان طی چند سال اخیر و هر بار چگونه در ایام اربعین حسینی(ع)بر نقشه ی مسیر دهلران _مهران پاکن می کشد و مردم ولایتمدار دهلران را از فیض خدمتگذاری زوار امام حسین(ع) محروم می کند!!
فراموش نمی کنیم کارشکنی های مرکز استان را در حذف مسیر بصرفه و اقتصادی راه آهن اندیمشک دهلران مهران و جایگزینی مسیری که ثمره ایی جز اتلاف سرمایه های ملی و استانی نداشته است.
یادمان نرفته مرکز استان چگونه و چقدر تلاش کرد بازارچه ی مرزی در شهرستان دهلران مصوب نشود....
"انتقال شرکت نفت و گاز غرب کشور به دهلران" مطالبه ایست که باید از سوی آحاد مردم غیور و مسوولان و بویژه اصحاب رسانه در شهرستان دهلران به دغدغه ی اصلی و تیتر اول مطالبات این مردم؛ بویژه در سفر آینده ی رییس جمهور به استان قرارگیرد؛( چه باز هم و مانند گذشته مرکز نشینان استان در سفر رییس جمهور به دهلران کارشکنی کرده یا به همت فرزندان دهلران سفر محقق شود )و گرنه با وجود درصد بسیار بالای منابع نفت و گاز غرب کشور در دهلران؛ سهم خواهی و کشمکش کرمانشاه و ایلام در میزبانی شرکت نفت و گاز غرب کشور مصداق همان ضرب المثل لُری خواهد بود که: دو نفر کافر بر سر تصاحب مالِ مسلمانی با یکدیگر درگیر شده و جنگ می کردند.!!

نظرات   

 
#5 شهروند دهلرانی 1398-06-05 07:46
مشخصه که بچه جنوب بویژه دهلرانی نیستی چون اگه بودی میفهمیدی جنو بی ها تو این گرما و بیکاری و هزارمشکل دیگه دیگه تحمل تبعیض و پارتی بازی ایلام رو ندارن در حالیکه دهلران قطب اقتصاد غرب کشور هست و سهمی از نفت و گاز و ...نداره نه تو نیستی
 
 
#4 آریوبرزن 1398-06-04 19:41
ایلامم برار کرمانشاه مسولین بی .... شهر هم که با پول دهنشون رو بستن
 
 
#3 قدرت کوچکی 1398-06-04 17:44
رسیدن مردم شهرستان دهلران به این حق،کمترین کارممکن است که مدیران همیشه درخواب ویابی .... این استان،آنان رامحروم کرده اند،امروز جوانانی که سالهاست چه در زمان انقلاب،چه در جنگ تحمیلی،چه در این دوران تحریمات،رنگ شادی راندیدند،اسیر دست مدیرانی شدند که حقوق انان راپایمال میکنند با بیمهری تمام،شماها همگی مدیون این جوانانی هستید که برای یافتن لقمه ای نان،آواره شهرهای دیگر شدهاند،
 
 
#2 ولیزاده 1398-06-04 17:32
واقعا.... من خودم بچه جنوبم و چندین سال است ایلامم خجالت میکشم با این ادبیات سخيف شما جايي بگم جنوبی هستم. بیا پالایشگاه گاز ایلام، پتروشیمی، جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش و... ببین چند درصدش جنوبی هستن! اگر بنا باشد هر جایی فقط بچه های همونجا را استخدام کنند که و اونوقت...
 
 
#1 شهروند دهلرانی 1398-06-04 17:01
مردم دهلران منتظرن یکی از اسمون بیاد و حقشون رو بگیره از طرف دیگه مسولین محلی هم برای حفظ پست و مقام خودشون هیچ کاری نمیکنن و پیش مسولین بالاتر ..... میکنن و اینه در هر موضوع حق دهلران پایمال میشه، وضعیت الان دهلران و ایلام منو یاد امریکا و ایران قبل از انقلاب میندازه که امریکایی ها هر کاری دلشون میخواست میکردن مردم نمیتونستن کاری بکنن
 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group