امروز : ۱۳۹۹/۰۱/۲۲
آخرین اخبار

تبلیغات


اراضی کشاورزی و مسکونی شهرستان دهلران؛ چگونه، به وسیله چه کسی و به چه کسانی واگذار شده است؟/ مردم انتظار ورود دستگاه قضاییِ به این مسئلهِ مهم را دارند

اقدام عملیِ دستگاه قضا، امروز با استقبال مردم روبرو است. مبارزه با فساد، رانت و اختلاسگر در هر رده ایِ، به مطالبهِ عمده مردم تبدیل شده است.
رییسیِ با تدبیر و بدون ملاحظه نام ها، در صدد نشاندن امید در دل مردم است.
در شهرستان دهلرانِ استان ایلام در جنوب غرب کشور اگر به میان مردم روید خواهید شنید چرا خیلی بدون اینکه با نام و جغرافیای دهلران آشنا باشد در آن صاحب زمین کشاورزی و مسکونی است! این سوال نیست. تعجب دارد!
عدالت، انصاف و وجدان آن مدیر، چگونه اجازه داد چشم بر حق الناس ببند و زمین را بین غیر بومیان از اقصی نقاط ایران تقسیم کند! در حالی که بسیاری از جوانان آن شهر، فاقد زمین برای ساخت خانه و بالاجبار مستاجر است و یا در دهلران، شهر ابا و اجدادی خود، فاقد زمین برای کسب روزی حلال از راه کشاورزی است!
در دهلران با واگذاری زمین به غیر دهلرانی ظلم بزرگی به مردم رفته است.
چرا زمین های مسکونی حاشیه شهر، با عنوان منابع ملی و طبیعی از دست مردم خارج و به ناحق بعد از مدت کوتاهی با مشارکت و همراهی معاونین وزیر و مدیران سابق اداره کل منابع طبیعی بین کارکنان تقسیم شد!؟
اگر منابع ملیِ و طبیعیِ است چرا بین کارمندان اداره متولیِ نگهبانی و حفاظت از زمین های ملی واگذار شود!؟ چرا به کسانی واگذار شد که هیچ شناختی از دهلران ندارد و سال های سال گام در آن ننهاده است!
اراضی کشاورزی دهلران چگونه، به وسیله چه کسی و به چه کسانی واگذار شده است؟!
این پرسشِ سه گزاره ای، سال هاست ذهن بسیاری از مردم را به خود مشغول کرده است. چرا از مازندران، کرمانشاه و ایلام و دیگر استان ها و شهرها در قالب و طرح های مختلف با عناوین متفاوت در شهرستان دهلران صاحب زمین کشاورزی است!
آنها چه کسانی هستند؟ چگونه و به وسیله چه کسانی به آنها واگذار شد؟
تا امروز کسی به این پرسش ها پاسخ یا پیگیر آن نشده است! سال ها می گذرد خیلی از مردم بومیِ به نحوه تقسیم اراضی، اعتراض دارد و هر سال به تعداد معترضین افزوده می شود.
چرا کمترین سهم از اراضی شهرستان دهلران به مردم بومی و جوانان تحصیل کرده رسیده است؟!
هر چند سکوت مردم در آن واگذاری ها به اشخاص غیر، موثر بود و بعد از آن، انفعال و بی تفاوتی در عدم پیگیری تاثیر داشت. اما امروز پیگیری و بررسی آن به خواسته ای عمومی بدل شده است.
اگر چه رییس دادگستری شهرستان دهلران چند وقت پیش در جلسه شورای اداری شهرستان به آن اجحاف بزرگ اشاره و قصد پیگیری موضوع تا حصول نتیجه را بیان که آن باعث موجی از شادی بین مردم شد، اما چرا آن سخنان هنوز ابتر مانده بر ما پوشیده است.
حال مردم شهرستان دهلران با توجه به سخنان چند روز پیش رییس قوه قضاییه( کسانی که به هر دلیلی غفلت کردند و دچار هوا و هوا پرستی شدند و دست اندازی به اموال بیت المال و حقوق مردم کردند و با پورسانت، با فساد، با روابط ناسالم اموالی جمع آوری کردند اینها قبل از اینکه دستگاه قضایی سراغشان بیاید خود به صاحبان اصلی برگردانند) دادخواهی خود را برای پاسخ به سه گزاره ایِ که در عنوان آمده است به رییس دستگاه قضا می برد و امیدوارانه به پیگیری قضایی آن در آینده نزدیک نگاه می کند....

نظرات   

 
#1 منتظر عدالت سید مستض 1398-06-19 20:38
امید است
قوه ی محترم قضاییه
به خصوص سید عزیز
جناب آیت الله رییسی به طور ویژه
در این رابطه ورود کند تا مردم از نزدیک لمس کنند
عدالت را
 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group