امروز : ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
آخرین اخبار

تبلیغات


دولت کریمه!

غلامعباس پیری_ در حالیکه چند ماهی هست که صدای مردم محروم و مرزدار و برخی مسوولان (شاید فقط امام جمعه) شهرستان دهلران برای قبض های نجومی برق و تحمیل هزینه های سنگین بر مردم مستضعف گرمترین شهرستان کشور، بلند شده بود، شاهد تخصیص لطف و کرامتی دیگر از دولت مردم دار و مردم مدار تدبیر و امید بر خانوارهای بویژه بی بضاعت دهلرانی هستیم!!
گرچه چند سالی از شاخه و شانه کشیدن روحانی و هیات دولتش برای قطع یارانه ی دهک های بالای جامعه میگذرد ؛ اما این بار و به ناگهان تهدید تکراری "قطع یارانه" حتی یک ماه زودتر از قرار موعود و البته به شیوه ایی خارق العاده یعنی حذف محرومترین و فقیر ترین دهک ها، محقق گردیده و به شهرستان دهلران رسید.
ظاهرا دولت کریمه راه حل برون رفت از مشکلات و گرفتاریهای ناشی از بی تدبیری و ناامیدی خود را فشار حداکثری به قشر محروم و مستضعف جامعه دانسته و برای جبران اختلاسها و دزدی های مکرر صدها میلیاردی مدیران منصوب و زیر دست خود و البته تحریم ها، سعی در هرچه کوچکتر کردن سفره ی محقر مردم و تحریم اقشار محروم (صاحبان و مدافعان اصلی انقلاب) داشته و با توجه به تبعات منفی اجرای سیاستهای اقتصادی مانند افزایش نرخ حاملهای انرژی همچون بنزین بر اقتصاد ، ( که چند بار مورد مناقشه مجلس و دولت قرار گرفت) راهکار کم هزینه تری پیدا کرده است تا همزمان با وعده ی نسیه ی اختصاص درصدی از درآمد های نفت به ساکنان نوار ۲۰ کیلومتری مرز، با قطع یارانه این مرزداران ، پیشاپیش سهیم شدن احتمالی مرزداران را در درآمد ملی نفت ، تبریک بگوید!!
البته این نیز محتمل است که با توجه به چندین ماه انتظار و شکیبایی، استان و بویژه دهلرانی های سلحشور و کم توقع!!
برای سفر رییس جمهور ، هیات دولت با قطع یارانه مردم دهلران ، مژده ی قطعیت این سفر تاریخی را بذل عنایت فرموده باشد که از قدیم و ندیم گفته اند : سالی که نکوست از بهارش پیداست‌...!!
داستان هرچه بوده و هرچه هست ، با اصل قانون اختصاص یارانه به مردم ایران ، در تضاد بوده و خلاف قانون است چرا که ملت، به دولت روحانی و یا هیچ دولت دیگر حق حذف یارانه هیچ قشری را نداده و گرفتن یا نگرفتن یارانه امری اختیاری بوده و انتخاب با خود فرد است.
حذف یارانه مردم مرزدار و محروم دهلران در هر حال وجهه ی بسیار زشت و نامطلوبی داشته و قبح این موضوع در شرایطی که احتمال سفر رییس جمهور به استان قوت گرفته است بیشتر نمایان میشود.
تجمع دو روز پیش مردم شهرستان ایلام در فرمانداری آن شهر ، در اعتراض به قطع یارانه ی هرچند ناچیز ؛ !! تلنگری است به مسوولان شهرستان بویژه فرماندار دهلران! که در راستای سیانت از حقوق مردم تلاش بیشتری نموده و با انتقال مشکلات و وضعیت اسفبار مردم این دیار به مافوق ، دِین ِ خود را در اعاده ی حقوق مردم محروم ادا نماید و گرنه حواله ی مردم بیچاره به دفترهای پیشخوان دولت ( در حالیکه هیچ تدبیری برای اعلام اعتراض به قطع یارانه طراحی نشده ) و تحمیل هزینه مضاعف و بی نتیجه به این مردم مستضعف عذری است بدتر از گناه

نظرات   

 
#2 ایرانم آرزوست 1398-07-03 05:03
دولت روحانی اگر چه انتقهدات جدی بر آن وارد است و کسی آن را رد یا کتمان نمیکند اما مسبب اصلی این وضعیت امروزی که آن را مجبور کرده است حتی یارانه مردم را قطع کند دلواپسان و کاسبان تحریم است که نگذاشتند برجام به فرجام برسد و تمام سعی خود را در نافرجامی آن را بکار بردند. خدا لعنتشان بکند
 
 
#1 حسین 1398-07-01 17:33
وضعیت دولت در این موقعیت خیلی بد شده است از یک طرف تحریم ها و از طرف دیگر کمبود اعتبار دولت تدبیر و امید را در تنگنا قرار داده است اگر چه قطع یارانه در این وضع خراب مردم بد بود و باید در آن زمینه چاره ای بیندیشد
 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group