امروز : ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
آخرین اخبار

تبلیغات


شعار رییس قوه قضاییه عدالت و شفافیت است/ آقای رییسی؛ در واگذاریِ زمین هایِ کشاورزیِ و مسکونیِ دهلران، به گواهی مردم، به عدالت رفتار نشد و شفافیت در آن واگذاری ها وجود ندارد

در پرونده واگذاریِ زمین های کشاورزی و مسکونی در ذهن مردم شهرستان دهلران سوال های زیادی ایجاد شده است. به آنها رسیدگی و نتیجه آن را به اطلاع مردم برسانید.
امروز قاطبه مردم شهرستان دهلران از اینکه چگونه، به وسیله چه کسی و به چه کسانی زمین کشاورزی و مسکونی واگذار شده است شدیدا اعتراض دارند.
تا امروز احساس مردم این بود که صدای اعتراض ما شنیده نخواهد شد و اگر هم شنیده شود دادخواه و دادرسی نیست.‌ اما مردم به این باور دارند دیر یا زود فریادشان شنیده خواهد شد و دادرس به اعتراضشان رسیدگی خواهد کرد‌.
نظر بر این است در واگذاری ها به هیچ وجه با مردم به عدالت رفتار نشد. به بعضی ها ده ها هکتار و به برخی ها صدها هکتار واگذار شد و اما به خیلی ها حتی یک هکتار هم نرسید! 
از جایی که بر همگان معلوم نیست. چگونه، به وسیله چه کسی و به چه کسانی زمین واگذار شد شفافیت در آن مورد هم محل اشکال است!
اگر ریاست محترم قوه قضاییه تیم ویژه ای مامور رسیدگی به این سه سوال مهم( چگونه، به وسیله چه کسی و به چه کسانی) قرار دهد آن موقع به دنبال شفاف سازی، ناعدالتی های فراوانی بر ملا خواهد شد.
مردم شهرستان دهلران از ریاست محترم قوه قضاییه انتظار برخورد بر پایه شفافیت و عدالت در بحث واگذاریِ زمین های مسکونی و کشاورزی را دارد.

نظرات   

 
#5 کبیر کوه 1398-07-06 07:47
چرا برخی کسان 300 تا 400 هکتار زمین گرفته اند و برخی دیگر حتی یک متر زمین ندارند
برخی افراد هنوز 3 یاله نیستند و زمین کشاورزی به اسمشان ثبت شده
 
 
#4 باران 1398-07-04 03:23
زمین خواریهای بزرگی انجام گرفته ،هم در اراضی مسکوتی وهم کشاورزی و منابع ملی.
ولی شکایت و..به جایی نخواهد رسید گردن کلفتان پشت ماجرا هستند.
زمان تقسیم اراضی کشاورزی ،کارمندان فرمانداری به بقبه میگفتن چون شاغلید شاملتون نمیشه ولی خودشون تا تونستن زمین کشاورزی ومسکوتی گرفتن.
در حاشیه اراضی کشاورزی برتش و.... مثلا کسی ده هکتار داره اومدن از اراضی ملی ومنابع طبیعی هکتارها زمین بهش اضافه کردن ،احتمال زیاد رشوه دادن که کسی کارشون نداره.
هرکسی مسوول تقسیم اراضی کشاورزی شده بیشتر هوای اقوام خودشو داشته.
نهادهای .... در بحث زمینهای کشاورزی و مسکونی غارت کرده اند .
به استعلامها در واگذاری زمین مسکونی عامدانه توجه نشده .
پروندهای زمین خواری بزرگان شهر که ادعای مالکیت میکنند، عامدانه مسکوت شد اند .
منابع طبیعی با نفوذ متنفذان کم کم از چنگ دولت درآورده شده اند
 
 
#3 دهلران 1398-07-03 20:33
امید است شخص رییس قوه ی قضاییه ورود کند
فعلا که مردم مورد ظلم بعضی افراد سود جو قرار گرفته اند.
 
 
#2 دهلرانی 1398-07-03 19:41
در اینکه در حین جنگ تحمیلی و زمانی که مردم بومی و ساکنان اصلی دهلران در آوارگی و جنگزدگی بودند برخی روسای ادارات دولتی و مقامات شهرستان و استان و حتی پایتخت نشین زمینهای کشاورزی و مسکونی دارای پلاک و اسناد واگذاری را بین افرادی که حتی نمیدانستند شهر دهلران کجای این کشور است ، تقسیم کرده و در غیاب مردم بومی با سواستفاده از فرصت جنگ و نبود هیچ نظارتی به تقسیم غنایم جنگ ناکرده و آن هم‌ ازحق مردم مظلوم دهلران، اقدام کرده اند جای هیچ شک و تردیدی نیست. و امروز به حول و قوه ی الهی روز جواب پس دادن این زمینخواران و نیز کسانی است که پس از جنگ و در زمان بازسازی دهلران و در نبود عدالت و نظارت بر ادامه و تکرار ظلم گذشته اصرار کردند.وعده ی خداوند قادر متعال است که پس از ظلم و ستم سرانجام عدالت حکمفرما خواهد شد.ان شاالله و درسایه ی جناب آیت الله رییسی این مردم که سالیان درازی متحمل ظلم و غارت حق خود بوده اند طعم عدالت حکومت اسلامی و پیرو عدل علوی را خواهند چشید.
 
 
#1 حسین چابک 1398-07-03 19:29
بله واقعا واگذاری به مردمان دهلران که حق طبیعی آنهاست رعایت نشد لذا خواستار رسیدگی هستیم
 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group