امروز : ۱۳۹۹/۰۱/۲۲
آخرین اخبار

تبلیغات


کدام رکورد و به چه قیمت؟!

غلامعباس پیری_ چندین و چند سال است بواسطه ی اربعین حسینی و تردد زوار عتبات عالیات شاهد ترافبک و شلوغی خارج از وصف مسیرهای منتهی به مهران هستیم.
مسیرهای معدود و محدودی که با وجود صرف اعتبارات و هزینه کرد تبعیض آمیز منابع ملی و استانی برای برخی از آنها؛ باز هم شاهد نتیجه ایی شایان گفتن در روند روان سازی و امنیت رفت و آمد زوار و کاهش تصادفات نیستیم.
رکورد تصادفات وحشتناک قتلی و جرحی چند روز اخیر در جاده های مواصلاتی منتهی به مهران و کشته و زخمی شدن هموطنان عزیزی که از اقصا نقاط کشور عزم زیارت آل الله نموده اند؛ نشان می دهد که چندین سال معرفی، مانور و تبلیغات برای برخی مسیرها و هدایت هدفمند زایران اباعبدالله الحسین"ع" به محورهایی که علیرغم صرف اعتبارات بسیار هنگفت فاقد امنیتی شایسته و بایسته برای زوار اربعین هستند؛ در ایجاد آرامش و امنیت زوار تاثیر آن چنانی نداشته و باید با پیش بینی افزایش چند برابری میزان ترددها در سال آینده و سال های آتی مسیرهای مکمل بیشتری برای تشرف زوار لحاظ نمود. 
موضوع زیارت عتبات عالیات و اربعین امام حسین و شهدای کربلا علیهم السلام مسئله ایی گذرا و مقطعی نیست و مدیریت استان باید با دیدی ملی و حتی فراملی به موضوع نگاه کرده و برنامه ریزی و پیش بینی ها ی لازم را برای تامین امنیت جانی و مالی زوار اعمال نماید، و گرنه اعلام تکمیل ظرفیت پارکینگ وسائط نقلیه و یا آمار ارقام ماخوذه از گیت های گذر مهران مدال افتخاری برسینه ی هیچ مدیری نخواهد بود.
البته برداشت و پی نوشتی که می توان بر اعلام کسب این رکوردها داشت خود می تواند مویدی بر غلط بودن نگاه و سیاست های چند ساله ی مدیریت استان بر مقوله ی اربعین باشد، سیاست هایی که هر ساله تکرار شده و مُصر به "پنهان سازی و حذف مسیر دهلران "به مهران و "عدم اجرای گذر چیلات دهلران" است.
نبود اراده ی لازم برای ساخت و تکمیل گذر مرزی چیلات دهلران و حذف هرساله ی مسیر دهلران به مهران از نقشه های راهنمای زوار و مسیرهای معرفی شده از سیمای ایلام و... نمی تواند راه را برای رفت و برگشت زوار اربعین باز کند که ظلم و اجحافی بزرگ بر زوار امام حسین"ع" و مردم ولایت مدار شهرستان دهلران است که بدون هیچ چشمداشت مالی و بدور از هرگونه تبلیغات منفی و سر و صدای رسانه ایی از روستای سپتون گرفته تا روستای کاور با آغوشی باز پذیرای محبان اهل بیت هستند.
افزایش چشمگیر تردد زوار از مسیر اندیمشک _ دهلران _ مهران در اربعین امسال نشان میدهد که باوجود سیاست های مغرضانه و زشت چند ساله استان، اما این مسیر کفی و هموار دهلران به مهران و البته کرامت، بزگواری و مهربانی و عشق مردم شهرستان دهلران به خدمت زوار است که مسیر رسیدن به معشوق را برای عاشقان اباعبدالله مشخص می کند نه مقاصد و منافع فلان پشت میزنشین استان.
اینک این نه تنها مردم غیور دهلران که خیل عظیم زوار اربعین هستند که تعیین تکلیف می نمایند استاندار و مسوولان استان ایلام برای جلوگیری از این همه اتلاف سرمایه های انسانی و مالی هموطنان عزیز، و جلوگیری از تصادف های ناگواری که قلب هر انسانی را به درد می آورد در تعریض "مسیر اندیمشک _ دهلران_ مهران "، شتاب در آغاز پروژه ی راه سازی" پل زال _ مورموری_ دهلران" و تکمیل "گذرچیلات دهلران" تعجیل نمایند؛ که قرار دادن این موارد در ردیف پروژه های ملی امری اجتناب ناپذیر و ضرورتی انکار ناپذیر است.
خادمی اباعبدالله الحسین علیه السلام و زوار ارجمندش برای ما وقتی قابل حصول و افتخار است که با لحاظ و اختصاص تمام توان خود در هر جایگاهی که هستیم بتوانیم سنگی از پیش پای مشتاق زیارت امام حسین برداشته و ذره ایی در ایجاد و افزایش آرامش و امنیت زوار آن امام همام دخیل باشیم.

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group