امروز : ۱۳۹۹/۰۱/۲۲
آخرین اخبار

تبلیغات


اجحاف به دهلران/ سهم صفر درصدی شهرستان دهلران از اعتبار زیرساخت اربعین ۹۸

چند روزی است ورقه ایِ با عنوان توزیع اعتبارات تملک داراییهای سرمایه ای از محل ردیف ۲۳(اعتبار موضوع زیرساخت اربعین سال ۹۸) در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در حال پخش است. همین تک برگه که در درستی و نادرستی آن جای شک و شبهه وجود دارد باعث نگرانی مردم شهرستان دهلران از مسئولان شده است که جا داشت در طی روزهای گذشته در آن مورد شفاف سازی می شد که متاسفانه تا امروز انجام نگرفته است!
آمار رسمی تردد زائرین از محورهای دهلران برای رسیدن به مهران و عتبات عالیات تا روز دوشنبه ۲۲ مهر ۹۸ از ۴۰۰ هزار نفر گذشت.
تردد ۴۰۰ هزار نفر تا آن روز که بی شک تا روز اربعین و روزهای بعد از آن از مرز یک‌ میلیون نفر گذر خواهد کرد خود سندی معتبری بر این ادعاست که مسیر هموار مهراندهلراناندیمشک از محورهای اصلی تردد زائرین است. اما با این وجود چرا شهرستان دهلران از اعتباری که برای زیرساخت اربعین ۹۸ تخصیص یافته بود محروم شد؟!
از مجموع ۱۰ شهرستان استان ایلام، ۸ شهرستان و ۱ بخش از اعتبار پنجاه و نه میلیارد و دویست میلیون تومانی که به لطف و کرم امام حسین"ع" به استان اختصاص یافت، چرا شهرستان دهلران با این حجم از تردد زوار باید محروم شود؟!
اگر به نقشه استان و شهرستان هایی که از آن اعتبار بهره برده اند نگاه شود. آبدانان، دره شهر، مهران، ملکشاهی، چرداول، سیروان، ایوان، ایلام و بخش صالح آباد بهره مند و دهلران و بدره بی بهره اند!
اگر حساب شهرستان مهران که مستقیم درگیر اربعین و زائرین است را جدا کنیم به وضوح مشخص است تقسیم آن اعتبار به گونه ای انجام شده است که هر که زورش بیشتر، بهره اش بیشتر!
به هر گونه ای به این رَوِشِ از اختصاص اعتبار نگاه شود احجاف بزرگی است که در حق شهرستان دهلران صورت گرفته است که باعث تعجب و برای طراح اینگونه روش ها جز تاسف نباید کلمه دیگری به کار برد!
البته در استانی که هنوز الفبای تقسیم بودجه و اعتبارات بی معناست و تقسیم اعتبار بر اساس لابی و نفوذ است نه ظرفیت و قابلیت، باید آن را عادی تصور کرد!
اما تعجب مردم شهرستان دهلران بعد از رویت این ورقه از نماینده مردم در مجلس و فرماندار است که چرا در مقابل توزیع آن اعتبار تاکنون سکوت اختیار کرده است!

نظرات   

 
#1 دهلرانی 1398-07-26 17:58
بله متاسفانه با وجود اینکه اجحاف و ظلم پشت میزنشینهای مرکز استان در مورد دهلران و دهلرانی آشکار و تکرار مکررات است کمتر صدایی در دادخواهی از این وضعیت از دهلران بلند میشود. گویا مشکل از میز و صندلیهای این مشغولین است که مجال کمترین اعتراض به استان را میگیرد یا شاید شرطی مانند "سکوت در برابر استان" از شروط اخذ پست و مقام در دهلران بوده است. کاش مشغولین دهلران هم کمی از مسوولین بخش "دشتک" یاد میگرفتند که از استان ایلام مطالبه ایی داشته باشند.
 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group