امروز : ۱۳۹۹/۰۱/۲۲
آخرین اخبار

تبلیغات


رزمندگانی که کمتر از شش ماه در دوران دفاع مقدس حضور داشته اند، ایثارگر به حساب نمی آیند!

آن نوجوان یا جوان که زیر بارانِ موشک، توپ و خمپاره شب و روز را سپری کرد، چرا امروز ایثارگر به حساب نمی آید!؟ به صِرفِ اینکه کمتر از شش ماه در دوران دفاع مقدس، رزمنده بوده است!
آیا آنها حقیِ دارند؟ اگر دارند پس چه دلیلی دارد تا امروز به آنها داده نشده است؟! اما امروز ظاهرا حقیِ ندارید! یا حقی برای آنها قائل نبوده ایم! امتیاز رفتن به جبهه و دفاع در مقابل دشمن، اگر چه وظیفه خود را در دفاع از خاک میهن انجام داده اند، اما بر خلاف دیگر رزمندگان که امروز دولت جمهوری اسلامی به پاس رشادت ها و پایمردی ها، حق و حقوقی برای آنان تعیین و معین کرده است از آن حق محروم و بی بهره اند! چرا؟ به کدام جرم ناکرده!؟
جرم و گناه آنان این است که کمتر از شش ماه در جبهه های حق علیه باطل بوده اند؟! مگر چنین چیزی وجود دارد! تعجب برانگیز است! جلل الخالق!
چرا نوجوان و جوانی که در سنین ۱۴، ۱۵، ۱۶ و ۱۷ کمتر یا بیشتر، از مِهر مادر، محبت پدر و از درس و مدرسه را برای دفاع از میهن گذشت، چرا امروز مورد بی مهری قرار گرفته است؟ اگر جنگ و دفاع از ایران بود دیگر نباید بین رزمندگان آن روز فرق گذاشت و آنان را با خط کِشِ، به سه ماه و شش ماه خدمت تفکیک کرد و میزان و معیار برخورداری از امتیازی که برای ایثارگران در نظر گرفته شده است برای کسانی است که بیشتر از شش ماه در دوران دفاع مقدس رزمنده بوده است.
آیا آن فرد که یک، دو، سه، چهار و پنج ماه خدمت کرده است نباید امتیازی برای آن در نظر گرفت؟ چه کسی این معیار را تعیین کرده است؟ آیا آن کَسیِ که اینگونهِ نظرات را ارائه می دهند خود تجربه دوران سخت آن روزهایِ جنگ با دشمن را دارد؟ بعید است دوران جنگ را تجربه کرده و شش ماه بالاتر را ملاک امتیاز قرار دهد! چون اگر غیر این بود حتما آن امتیازی که برای شش و بالاتر از شش ماه رزمندگی قائل هستند برای کمتر از شش ماه هم در نظر می گرفت.
به صلاح است در این زمینه تجدید نظری بالاخص برای کسانی که کمتر از شش ماه رزمندگی دارند انجام گیرد، چون این به صلاح مملکت و مردم است.
جا دارد فرماندهان سپاه پاسداران و مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران در جهت تسهیل رسیدن به حق مسلم آن رزمندگان، حمایت و مساعدت های جدی را به عمل آورند

نظرات   

 
#13 کاظم 1398-11-18 23:38
رزمنده خوب وبدندارد همه خوبند
 
 
#12 گل نرگس 1398-11-07 21:11
باسلام
من هم ازمدیرمسئول کانال باورماصمیمانه
تشکرمی کنیم.
واقعیت را بیان نمودند.
متأسفانه عین ظلم میباشد.انتظارمی رودتاحصول نتیجه پیگیریئ وتجدیدنظرصورت گیرد چون حق وحقوقشون ضربه گرديده است.
 
 
#11 ابومشتاق 1398-11-07 10:25
سلام قشنگ زدی بهدف من کلاس پنجم ابتدایی هفتم تیربودم به فرمان حضرت امام خمینی (ره) به جبهه رفتم وپس از گذراندن سه ماه وهمش عملیات کربلا ۵ ودرخط مقدم وجلوپاتک زدن ارتش عراق می ایستادیم ولی عاقبت هیچ امتیازی از جنگ عاید مانشد وهروقت ادا میکردیم ۳ماه جبهه به سرمان می کوبیدن می گفتن ۳ماه چیزی نیست انشاالله خدا حق ما را بگیرد وسلام
 
 
#10 نوجوان ۱۶ ساله زمان 1398-11-07 05:43
واقعا ظلم آشکاری در حق اون کسانی که کمتر از ۶ماه جبهه دارن شده ،امید است مسءولین به فکر بیفتن اون نوجوانی که ۱۵یا ۱۶ ساله رفته و از این آب و خاک دفاع کرده از حداقل امتیازات استفاده نماید،دوستانی که میتونن در فضای مجازی یه کمپینی راه بندازن تا صدای مظومیت این قشر به دست اندر کاران برسد
 
 
#9 رزمنده دوران جنگ اعت 1398-11-06 21:58
درود بر جاوید مدیر باورما دست مریزاد چه درست و بجا موضوع به حساب آوردن هر مدت که در جنگ بودند آن جوانان روزگار سخت که هر روزش مصادف بود با هزار روز، این خود یک تبعیض و حق کشی آشکاد است که سالها است که دارد اجرا می شود. سپاس
 
 
#8 محمدرضا اسا 1398-11-06 19:28
بشکند دست آنها یی که در رابطه باان زحمت کشان جبهه ها ی حق علیه باطل تصمیم غلط گرفته وحقشان را ضایع کردن
 
 
#7 یحیی هادیزاده 1398-10-20 06:05
لعنت به نمایندگانی که این طرح روتصویب کردن خدا ازشون نگذره،خداداغ بچه هاشون رو به دلشون بگذاره تا بفهمن ماهایی که اون زمان رفتیم برا مادیات ودرصد واینا نرفتیم که الان باسن۵۰سال بایدشرمنده زن وبچه هامون باشیم وازحداقل حقوق محروم باشیم،خدا رو به خون پاک ریخته حاج قاسم قسم میدم همچین نماینده هایی روزخوش توزندگیشون نبینن
 
 
#6 رضا کاظمی 1398-10-20 06:00
حق دارند
 
 
#5 طاهر گنجی 1398-10-20 04:49
از مدیر مسئول کانال باور ما که همواره زبان گویای جامعه و علی الخصوص نابرابری ها و تبعیض های جاری در اجتماع بوده تشکر و قدردانی میکنم .
 
 
#4 حسن ریاحی 1398-10-20 04:01
سلام .من خودم از ذینفعان همین مطلب بالای شما هستم آفرین گل گفتی .من درسن 15سالگی خردادماه با معدل ۱۷قبول شدم درسال ۶۶ودرهمون ماه برای سه ماه به جبهه مهران اعزام شدم به جای سه ماه چهار ماه درهمان نقطه ای که الان بهش میگن نقطه ایثار وراهیان نور را برای بازدید به اونجا میبرند خدمت کردم ولی الان ایثارگر نیستم پیگیری هم کردم بعد کلی فک زدن مسعول مربوطه حرفمو تایید کرد ولی میگه این مصوبه مجلسه که کسی که کمتر از شش ماه بسیجی داره رزمنده نیست ولی کسی که شش ماه برگه داره رزمندست...یعنی مجلس شورای اسلامی مصوب کرده که اگه پنج ماه وبیست ونه روز درجبهه بودی رزمنده نیستی ولی اگه برگه شش ماه داشته باشی رزمنده ای ‌که من حقیر میگم کسانی که این قانونو نوشتن خدا ازشون نگذره حق خیلیا رو خوردن چرا که من خودم با گوشت وپوستم حس کردم که کسانی که برا سه ماه به جبهه رفتن چه زجرها کشیدن .ای کاش الان اون نماینده ها رابا خانواده هایشان فقط وفقط یک شبانه روز درتابستان مهران میبردن در اون سنگر صدام لعنتی وفقط گرمای یک روز را میچشیدن تا درک میکردن که یک جوان باچه عشقی سه ماه تابستون اون همدر زیر شدید ترین رگبارهای گلوله دشمن خدمت کرده ولی ما الان قانون تصویب میکنیم واونو از همه حقوق حقه خودش محروم میکنیم
 
 
#3 شهید زنده 1398-10-19 20:00
چه یک ماه چه یک سال همه رزمنده اند. صرف حضور در جبهه خود بزرگترین ایثارگریست بازه زمانی نباید ملاک باشد. مگر برای شهدای بزرگواری که در روزهای آغازین جنگ به فیض شهادت رسیده اند ملاک زمان مطرح بوده است؟ آیا شرایط خطیر جبهه و جنگ و جان بازی در میدان دفاع از اسلام و انقلاب را با معیار زمان میسنجند؟
 
 
#2 دهلرانی 1398-10-19 19:48
بله متاسفانه بچه های مناطق جنگی و مرزی و بویژه شهرستان دهلران که بیشترین خسارات را از جنگ تحمیلی در هر حیث و با تمام وجود چشیده اند و در حالی که از خانه و کاشانه خود آواره شده و خانواده و بستگان را در زیر چادرها به دست خدا سپردند و با جان و دل به جنگ دشمنان رفتند...اما همیشه آنطور که باید و شاید نه تکریم شده اند و نه به حق و حقوق خود رسیده اند . و این در حالیست که الحق والانصاف این نوجوانان که میز ودرس و خانواده ی خود را در غربت رها کرده و به جبهه رفتند و بسیاری هم شهید شدند جهاد مضاعف کرده اند چرا که خود مهاجرت و آوارهگی جهاد است و شرکت در جبهه جنگ جهادی دیگر، چه یک سال چه یک ماه و چه یک روز.
 
 
#1 صدای خدا 1398-10-19 19:29
درود بر قلم استادجاوید
 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group