امروز : ۱۳۹۹/۰۱/۲۲
آخرین اخبار

تبلیغات


آقای استاندار؛ مردم شهرستان دهلران از سال ها پیش تا امروز در انتظارِ شنیدنِ خبریِ خوش بودند/ اما زهی خیال باطل!

فرمانداری ویژه شهرستان دهلران در دولت احمدی نژاد کلید خورد و پرونده آن در وزارت کشور تشکیل و در مراحل پایانی بود که دولت مهرورزان پایان و به دولت تدبیر و امید رسید. بعد از آن دولتمردان و مجلسیان هر از گاهی وعده تحقق آن را به مردم می دادند و مردم سرخوش از وعده به آینده دلخوش بودند. اما گویا برای دولتمردان و مجلسیان دلخوشیِ گذرای مردم اهمیت بیشتری داشت!
بر سر برگ های موجود در پرونده فرمانداری ویژه دهلران تاریخ سال ۹۳ و ۹۴ زده شده است. زمانی نه چندان دور، وقتی یکی از مجلسیان به میان مردم آمد وعده پرونده فرمانداری ویژه دهلران را در اولویت اول تقسیمات کشوری وزارت کشور می داد که به محض شروع تقسیمات کشوری، اولین پرونده که بررسی خواهد شد پرونده دهلران است اما تا امروز بیش از ۸ سال از آن روز می گذرد. این بود دلخوش کردن مردم! اما زهی خیال باطل. نه اولین پرونده بود نه آخرین!
چگونه است تا امروز خبری از اولین پرونده نیست!؟
نماینده امروز مردم در مجلس که گویی اصلا نامی از فرمانداری ویژه دهلران نشنیده یا ندیده! این شد وعده مجلسیان!
برخی از دولتیان، ویژه شدن را حق دهلران دانست و از باز بودن پرونده در وزارت کشور می گفت، از این تاریخ بیش از ۳ سال می گذرد!
دولتمرد امروز شهرستان، نزدیک دو سال است نه از پرونده ای گفته نه از حقی!
مردم دیگر از وعدهِ خیالی دولتمردان و مجلسیان خسته و دلزده شده اند.
بخش و شهرستان و ویژه شدن شهرها در دیگر استان ها بماند اما در استان ایلام، دشت عباس بخش شد. هلیلان شهرستان و در آینده نزدیک چوار هم شهرستان می شود گویا هنوز از ویژه شدن دهلران، با چهار بخش و ۲۲۰ کیلومتر مرز مشترک با عراق و بزرگترین تولید کننده نفت و گاز غرب کشور و اولین تولید کننده بسیاری از محصولات کشاورزی و وسیع ترین شهرستان استان و دیگر مزیت ها، خبری نیست!
پرونده ایِ که در وزارت کشور مفتوح بود! چه شد امروز خبری از آن نیست!؟ آیا پروندهِ مفتوح، مختومه شد؟
مردم شهرستان دهلران سال هاست انتظار خبریِ خوش را می کشند. آیا به آنها باید گفت زهی خیال باطل!
شهرستان دهلران ظرفیت و استعدادهاییِ دارد که نه تنها شایسته فرمانداری ویژه، بلکه لیاقت مرکز استان را دارد.
گفتن از ظرفیت ها تکرار مکررات است. اگر در اینترنت نام دهلران سرچ شود ظرفیت هایِ بی شماریِ ردیف خواهد شد.
دهلران از ظرفیت های بالقوه محروم نیست اما به لحاظ لابیِ برای رسیدن به آن حق، محروم است و گرنه دهلران به مراتبِ بالاتریِ شرایطِ فرمانداریِ ویژه شدن را داراست.
آقای سلیمانی دشتکی؛ تا به امروز خبرهایِ خوشیِ به مردم دشت عباس، هلیلان و چوار داده اید انتظار می رود خبر خوش بعدیِ، فرمانداریِ ویژه دهلران باشد.

نظرات   

 
#4 جعفری 1398-11-11 16:22
تا زمانی که نماینده شجاع و راستگو نداشته باشیم تکرار درد و مشکلات و خون دل خوردن ساکنین حوزه جنوب پایانی ندارد و هر دوره اشتباه دوره قبل را تکرار میکنند سالیان سال است که باید دهلران مرکز استان میشد ولی عدم فراهم نمودن شرایط بواسطه سست عنصری نمایندگان ادوار قبلی و فعلی ، دهلران فقط پس روی دارد ولی پیش روی جهت برخورداری از شرایط مرکزیت استان ندارد،.لازمه تحقق یافتن این خواسته تشکیل کارگاههای هم اندیشی در سطح شهرستان و اطلاع رسانی از ذکر داشتن پتانسیل مناسب برای مرکزیت استان از طریق شبکه استانی و تحلیل و بررسی و ارجاع به وزارت کشور و پیگیری فعال نماینده مستعد نه نماینده ای مثل نمایند ه هایی که تاکنون باعث سرافکندگی و اتلاف فقط در گرفتن حق مطالبات تقسیمات کشوری و مردمی عاجز بوده اند ...
 
 
#3 جواد 1398-11-05 18:27
چوار اندازه یه روستا هم نیست شده شهرستان .... برد اژت بیای او خوار
 
 
#2 نیکتا 1398-11-05 17:13
شرایط فرمانداری ویژه :
جمعیت شهرستان بیش از ۲۵۰٬۰۰۰ نفر باشد.
جمعیت مرکز شهرستان بیش از ۱۲۵٬۰۰۰ نفر باشد.
مسافت بین مرکز شهرستان و مرکز استان بیش از ۱۲۵ کیلومتر باشد.
سابقه فرمانداری بیش از ۵۰ سال
مساحت شهرستان بیش از ۵ هزار کیلومتر[۳]
در سال ۱۳۸۶ شهرستان‌هایی که از سه شاخص اول، تنها دو شاخص را دارا بودند، فرمانداری آن‌ها به ویژه ارتقا یافت. بعدها دو شرط آخر هم به این سه شرط اضافه شد
 
 
#1 نیکتا 1398-11-05 17:09
فرمانداری ویژه شرایط ویژه ای میخواهد که دهلران اکثر آنها را ندارد! لطفاً شرایط و ضوابط ایجاد فرمانداری ویژه را مطالعه بفرمایید بعد در مردم بیچاره انتظار ایجاد کنید!
 

اضافه کردن نظر

   کلیه حقوق این سایت متعلق به پایــــــگاه خبـــری تحلیــــلی "بـــــــاور مــــــــــــــــا"بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پست الکترونیک : info@bavarema.ir

Template Design:Dima Group