از نماینده مردم همین سخنان که بر مدار خواست و مطالبه مردم است انتظار می رود.

پایگاه خبری باور ما؛ حسن جاوید_ علیزاده پریروز در توییتی نوشت؛” شرایط امروز مرز مهران علیرغم پای کار بودن و تلاش های ستاد اربعین، ضرورت بازگشایی مرز چیلات در دهلران را دو چندان می کند. دیروز اگر بازگشایی مرز چیلات یک مطالبه بود، امروز و زین پس یک ضرورت است که توجه ویژه مسئولان ملی و استانی را می طلبد. ”


علیزاده دیروز در مهران در مصاحبه ای با خبرنگار صدا و سیما گفت؛” موضوع عتبات و اربعین یک امر مستمر و پروسه ای و مقطعی و پروژه ای نیست و ستاد اربعین باید همیشه فعال بماند و اینکه زیرساخت ها اعم از ریلی از دو مسیر اسلام آباد به ایلام و مهران و از اندیمشک به دهلران و مهران باید مورد توجه و تقویت شود و در آخر هم به نکته اصلی اشاره موکد کرد که؛ نظر به حجم بالای تردد در مرز مهران، بازگشایی مرز چیلات امروز یک ضرورت است و از وزیر کشور، وزیر خارجه و هم چنین استاندار و معاونین وی می خواهم در این راستا تلاش بیشتری داشته باشند. ”

از نماینده مردم همین سخنان که بر مدار خواست و مطالبه مردم است انتظار می رود.
اما متاسفانه از همان پریروز شاهدیم از سوی برخی تنگ نظرانِ تمامیت خواه حملاتی به ایشان صورت می گیرد که چرا از بازگشایی مرز چیلات سخن گفته اید گویی مرز چیلات را هَویِ خود می دانند و قرار است با بازگشایی آن جای آنان را گرفته یا عَرصهِ بر آنان تنگ شود!
عجب تنگ نظرانِ تمامیت خواهانیِ هستیم!
با اینکه شهرستان دهلران با طولانی ترین مرز مشترک ایران با کشوریِ دیگر به طول ۲۲۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق از گشایش مرز آن خشنود نمی شویم بلکه نگران هم می شویم و در فضای مجازی و حقیقی آسمان را به زمین می دوزیم تا بلکه در راه بازگشایی چیلات سنگ اندازی کنیم و بدتر اینکه اجازه نمی دهیم نماینده آنان در مجلس سخن از مطالبات موکلانش بزنند! به این دلیل است که می گوییم عجب تنگ نظرانِ تمامیت خواهانیِ هستیم! نماینده مردم در مجلس از مطالبات دیرینه و به حق مردم سخن گفته است و همان گونه که ایشان از وزیر کشور، وزیر خارجه، استاندار و معاونین او خواسته است که در این راستا تلاش بیشتری داشته باشند بدون شک مردم شهرستان دهلران از آنان می خواهند برای بازگشایی چیلات شب از روز نشناس و از همان روزِ فردایِ پایان کنگره عظیم ۱۴۰۱ پای کار آیند تا در اربعین ۱۴۰۲ شاهد عبور زائران ابا عبدالله الحسین”ع” از مرز دهلران باشیم.