مردم بخش های سراب میمه، پهله زرین آباد، موسیان، دشت عباس و روستاهای آن بخش ها همه به جد خواهان فرمانداری ویژه دهلران هستند و این را مطالبه اول و آخر خود از مسئولان می دانند که بارها با نامه نگاری، طومار نویسی و دیدار با مقامات استان و کشور برای تحقق آن سعی کرده و امید وارانه نگاه به آینده دارند که قبل از پایان دولت تدبیر و امید نماینده مجلس و استاندار موافقت اصولی آن را از هییت دولت جمهوری اسلامی گرفته تا نوید آن را به مردم بدهند۔

دهلران وسیع ترین و پر جمعیت ترین شهرستان استان بعد از مرکز استان سال هاست انتظار فرمانداری ویژه را می کشد۔ بارها نمایندگان و استانداران بر این مطالبه صحه می گذارند و تلاش در آن راستا می کنند که می شود به دیدار اخیر نماینده و استاندار با وزیر و معاون سیاسی وزارت کشور را نام برد۔
مردم بخش های سراب میمه، پهله زرین آباد، موسیان، دشت عباس و روستاهای آن بخش ها همه به جد خواهان فرمانداری ویژه دهلران هستند و آن را مطالبه اول و آخر خود از مسئولان می دانند و بارها با نامه نگاری، طومار نویسی و دیدار با مقامات استان و کشور برای تحقق آن سعی کرده و امید وارانه نگاه به آینده دارند تا قبل از پایان دولت تدبیر و امید، نماینده مجلس و استاندار موافقت اصولی آن را از هییت دولت جمهوری اسلامی گرفته و نوید آن را به مردم بدهند۔
بدون شک فرمانداری ویژه در قبال مرزدارای این مرزدارانِ خسته از جنگ و آوارگی و محرومیت بسیار ناچیز است۔ البته ناگفته نماند شهرستان دهلران با توجه به پتانسیل های بالفعل و بالقوه، شایستگی فرمانداری ویژه را دارد بدین سبب این مردم امید دارند مسئولان تنگ نظری را کنار زنند و دهلران را چون طبس، تنکابن، لارستان و داراب نگاه کنند که از شاخص های پنج گانه مورد نیاز به سختی دو شاخص را دارند در حالی شهرستان دهلران علاوه بر سه شاخص از مرز ۲۲۰ کیلومتری با کشور عراق و دیگر ظرفیت ها برخوردار است۔
امید که به زودی شادمانی خبر تصویب فرمانداری ویژه را به مردم دهلران بدهیم۔