بیش از ۱۷۰ هزار تن گندم مازاد از کشاورزان استان خریداری گردد، که علاوه بر تامین نیاز استان بیش از ۷۰ هزار تن آن به سایر استان‌ها صادر می‌شود

به گزارش سایت باور ما به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی ایلام؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: تاکنون بیش از ۹۲ هزار تن گندم و کلزا از کشاورزان دهلران خریداری شده است.

دکتر آذرنوش عموزاده بمنظور بازدید از روند اجرای عملیات برداشت و مراکز خرید، غلات و دانه های روغنی به شهرستان دهلران سفر نمود.

تاکنون نزدیک به ۸۰ هزار تن گندم و بیش از ۱۲ هزار تن کلزا از کشاورزان خریداری گردیده‌است.

با اجرای پروژه‌ ی بزرگ آبرسانی به دشتهای شهرستان دهلران از جمله سامانه طرح احیای دشت های فکه و عین خوش و کرخه و سامانه رودخانه های گرمسیری باعث افزایش سطح زیرکشت محصولات آبی بخصوص گندم شده است.

علیرغم خشکسالی بی سابقه در سال زراعی جاری و ازبین رفتن مزارع دیم پیش بینی می‌شود بیش از ۱۷۰ هزار تن گندم مازاد از کشاورزان استان خریداری گردد، که علاوه بر تامین نیاز استان بیش از ۷۰ هزار تن آن به سایر استان‌ها صادر می‌شود

دکتر عموزاده در این سفر از وضعیت کالاهای اساسی خوراکی مورد نیاز شهرستان با بازدید از فروشگاها و نانوایی های سطح شهر دهلران بصورت سرزده درجریان قرار گرفت.