حتی یک ریال از اعتبارات تسهیلات تبصره ۱۸ نباید عودت داده شود/در مسیر توسعه و اشتغال نیازمند همدلی و همراهی مردم و مسئولان هستیم

به گزارش سایت باور ما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام؛ دکتر حسن بهرام نیا روز یکشنبه ۵ تیرماه ۱۴۰۱ در نشست تسهیلات تبصره ۱۸ ضمن انتقاد از روند جذب این اعتبارات هشدار داد: مدیران حوزه اقتصادی و مدیران بانکهایی که کم کار هستند قطعا برکنار خواهند شد.

وی با بیان اینکه اعتبارات تبصره ۱۸ با رایزنی های و تلاش های زیادی مصوب شده است، گفت: حتی یک ریال از این نبایذ به هیچ عنوان عودت داده شود.

استاندار ایلام با عنوان این مطلب که تمامی شرکت‌های غیر بومی باید در استان گشایش حساب داشته باشند، اضافه کرد: در این راستا تاکنون بیش ۵۰ شرکت غیربومی گشایش حساب داشته‌اند و به تهعد خود عمل کردند‌.

وی در ادامه گفت: مدیران بانک ها استان و دستگاه های صمت باید اعتبارات را جذب کنند و در غیر اینصورت مدیر متولی باید جوابگو باشد.

دکتر بهرام نیا مهلت جذب اعتبارات تبصره ۱۸ را تا آخر تیرماه اعلام کرد و گفت: تا مهلت تعیین شده باید این اعتبارات جذب شوند.

وی با بیان اینکه بانک های کشاورزی و ملی عملکرد بهتری نسبت به سایر بانک ها داشته‌اند، گفت: سایر بانکها اگر چنانچه مدیران مبلغ مصوب را تا پایان تیر ماه جذب کنند عملکرد آنان قابل قبول است.

استاندار ایلام در پایان بر وحدت و همدلی بیش از پیش تاکید کرد و گفت: در مسیر توسعه و اشتغال نیازمند همدلی و همراهی مردم و مسئولان هستیم.