برگزاری مانورهای متعدد از قبیل مانور برنامه‌ریزی شده برای آمادگی نیروهای خدمت‌رسان و آماده‌بکار نگه‌داشتن تاُسیسات و زیرساخت‌ها برای ارائه خدمات مطلوب است.

به گزارش سایت باور ما به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان ایلام؛ سرپرست شرکت گاز استان ایلام از برگزاری ۷ مانور در زمینه‌های مختلف در سه ماهه اول سال‌جاری خبر داد و گفت: این مانورها در زمینه پاره‌گی شبکه توزیع گاز، زلزله، آسیب به پرسنل در اثر برق گرفتگی با علمک برق دار، گرمای هوا در تابستان و گرمازدگی پرسنل، حمله سایبری، آسیب به خطوط لوله توزیع گاز ناشی از برخورد بیل مکانیکی و غیره بوده است.

محمود کشاورز هدف از برگزاری این مانورها، ایجاد آمادگی پرسنل برای شرایط بحران و اضطراری بوده است، افزود: برگزاری مانورهای متعدد از قبیل مانور برنامه‌ریزی شده برای آمادگی نیروهای خدمت‌رسان و آماده‌بکار نگه‌داشتن تاُسیسات و زیرساخت‌ها برای ارائه خدمات مطلوب است.

وی اظهار داشت: انجام اینگونه مانورها باعث ایجاد آمادگی در افزایش توانمندی واحدهای عملیاتی برای توسعه راه‌حل‌های مقابله با بحران، مهار آتش‌سوزی و مشارکت فعال واحدهای معین به منظور کاهش آسیب‌پذیری، حفظ زیرساخت‌های حیاتی، مدیریت بحران ناشی از تهدیدات و حوادث احتمالی طبیعی، ایجاد یکپارچگی در اجرا و ارزیابی مانور، یافتن نقاط ضعف و قوّت، تهدید و فرصت‌ها در مانور به منظور تعریف و انجام اقدامات اصلاحی پیشگیرانه می شود.

سرپرست شرکت گاز استان ایلام با بیان اینکه خدمات‌رسانی مطلوب و اهمیّت صیانت از تأسیسات گازرسانی به منظور مقاوم‌سازی شبکه‌ها و مقابله با بحرانهای طبیعی و غیر‌طبیعی در اولویت‌های کاری مسئولان این شرکت قرار گرفته است، تصریح کرد: واحد HSE با یک برنامه‌ریزی جامع نسبت به برگزاری مانورهای مختلف آمادگی، تمرینی و عملیاتی در سطوح مختلف اقدام می کند.

کشاورز با اشاره به اینکه در مجموع بیش از ۷۰ نفر از کارکنان در این مانورها شرکت کرده و نقاط ضعف و قوت آنان شناسایی شده است، گفت: اجرای مانور در راستای آمادگی نیروهای این شرکت برای مقابله با حوادث مختلف امری ضروری است وقطعا این اقدام باعث افزایش توانمندی نیروها در واکنش به موارد اضطراری می‌شود.

وی هدف اصلی شرکت گاز استان را ارائه کار کیفی و خدمات مستمر و مداوم به مشترکین گاز طبیعی خواند و افزود: برگزاری این مانورها با هدف کاهش حوادث، حفظ شاخص‎های ایمنی و واکنش در شرایط اضطراری و بدون اطلاع پیشین برگزار شده است.