سازمان برنامه و بودجه متعهد نیز شد پس از دریافت این مطالعات و مجوزها با برگزاری کمیسیون ماده 23، صدور مجوز ماده 23 برای این پروژه را بررسی نماید.

به گزارش سایت باور ما به نقل از خبرگزاری خانه ملت؛ نشست پیگیری مصوبات پروژه احداث راه آهن اندیمشک دهلران و آزادراه زال_چیلات با حضور علی نیکزاد نائب رییس مجلس ، بهزاد علیزاده نماینده مردم دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و نمایندگانی از سازمان برنامه و بودجه برگزار و مشکلات این پروژه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد که در مهلت تعیین شده اقدامات لازم توسط مسئولان مذکور جهت رفع مشکلات این پروژه انجام شود.

نایب رئیس مجلس در این نشست گفت: دراین نشست مقرر شد شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور توجیه فنی و اقتصادی آزادراه زال – چیلات را تهیه و در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار دهد. همچنین مقرر شد با پیگیری نماینده حوزه انتخابیه مطالعات و مجوز زیست محیطی و پدافند غیرعامل این آزادراه اخذ و در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار گیرد. سازمان برنامه و بودجه متعهد شد پس از دریافت این مطالعات و مجوزها با برگزاری کمیسیون ماده ۲۳ ، صدور مجوز ماده ۲۳ برای این پروژه را با توجه به توافق صورت گرفته بین دو دولت جمهوری اسلامی ایران و عراق با نظر مساعد بررسی نماید.

وی افزود: همچنین مقرر شد شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، توجیه فنی و اقتصادی راه آهن اندیمشک- دهلران را تهیه و در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار دهد و مقرر شد با پیگیری نماینده حوزه انتخابیه مطالعات، مجوز زیست محیطی و پدافند غیرعامل این طرح اخذ و در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار گیرد.

نیکزاد خاطرنشان کرد: سازمان برنامه و بودجه متعهد نیز شد پس از دریافت این مطالعات و مجوزها با برگزاری کمیسیون ماده ۲۳، صدور مجوز ماده ۲۳ برای این پروژه را بررسی نماید.