شدت گرما موجب سوختگی ده کنتور برق در این شهرستان شده و حتی کولرها نیز منازل را خنک نمی کنند و این امر موجب مشکل برای شهروندان شده است.

به گزارش سایت باور ما به نقل از روابط عمومی فرماندار ویژه دهلران؛ دکتر صادقی اظهار داشت: با توجه به افزیش دما هوا در شهرستان همه دستگاه های خدمات رسان در حالت آماده باش هستند.
وی افزود: شدت گرما موجب سوختگی ده کنتور برق در این شهرستان شده و حتی کولرها نیز منازل را خنک نمی کنند و این امر موجب مشکل برای شهروندان شده است.
صادقی از آمادگی همه دستگاه‌ها و به ویژه دستگاه‌های خدمت‌رسان خبرداد و گفت: ادارات باید در زمینه مصرف برق با توجه به شدت گرما دقت بیشتری کنند.
فرماندار ویژه دهلران از ادارات منابع طبیعی و محیط ‌زیست خواست برای هرگونه آتش سوزی احتمالی آمادگی داشته باشند و شبکه بهداشت و درمان و هلال احمر امادگی لازم در خصوص مراجعات شهروندان برای گرمازدگی و امداد‌رسانی در جاده‌ها حفظ کنند.
پاریاب رئیس اداره هواشناسی دهلران هم با اشاره به اینکه موج گرما تا روز سه شنبه همچنان فعال است پیش بینی های هواشناسی برای ادامه روند گرما در روزهای آتی یادآور گفت: در روزهای آینده افزایش یك تا ۲ درجه ای دما نسبت به روزهای قبل پیش بینی شده است.
رئیس اداره برق شهرستان دهلران هم با اشاره به سوخگی ده کنتور برق بر اثر گرما به چندین مورد سوختگی وسایل اندازه گیری برق (کنتور) در سطح شهر اشاره و افزود: علت آتش سوزی وسایل اندازی گیری (کنتور) استفاده همزمان چندین وسایل سرمایشی بوده که با بالارفتن دمای هوا و تک فاز بودن وسایل اندازه گیری و فشار زیاد به سیم های برق این اتفاقات رخ داده است.
محمد بیگی تاکید کرد: شهروندان در صورت بروز هرگونه مشکل با شماره های ۳۳۷۲۲۱۳۱ یا ۱۲۱ تماس بگیرند تا در کوتاه ترین زمان ممکن اکیپ به محل اعزام شوند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهلران از آمادگی مراکز درمانی شهرستان خبر داد و گفت: بیش از ۵۰ نفر با علائم گرما زدگی در چند روز گذشته به بیمارستان مراجعه کرده‌اند.
عبدالصاحب شریفی بر ضرورت ماندن در خانه تاکید و افزود: افرادی که احساس سر گیجه یا افت فشار می کنند حتما به مراکز درمانی مراجعه کنند ضمن اینکه کودکان ، افراد مسن و کسانی که مشکلات قبلی عروقی دارند در معرض نور آفتاب قرار نگیرند